Czas na aktywność

Blisko 200 osób wzięło udział w zajęciach fizycznych w ramach Programu  Akademia Pełna Zdrowia, realizowanego z budżetu powiatu ostrowieckiego, które odbyły się w gościnnych murach Zespołu Szkół Nr 1.  Jesienną edycję zajęć, badań, konsultacji lekarskich i warsztatów skierowanych do mieszkańców powiatu, uroczyście zainaugurowała starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak.

-Po wakacyjnej przerwie ruszamy z Akademią Pełną Zdrowia. Dziś zapraszamy do aktywności fizycznej. W jesiennej odsłonie Programu zapraszam do udziału w bezpłatnych badaniach kardiologicznych, endokrynologicznych oraz badaniach dopplera. Szeroką ofertę kierujemy też do dzieci, młodzieży i rodziców. Będą badania okulistyczne, badania wykrywania wad postawy, USG jamy brzusznej, a także warsztaty psychologiczne. Zachęcam  mieszkańców do udziału w Akademii Pełnej Zdrowia i proponowanych konsultacji. Z każdą  edycją staramy się poszerzać  naszą ofertę i postaramy się, aby była jeszcze bardziej urozmaicona ? mówiła do uczestników starosta Marzena Dębniak.

W spotkaniu uczestniczyli także Agnieszka Rogalińska, członek zarządu powiatu i Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Spraw Społecznych, którzy również zachęcali mieszkańców do udziału w Programie.

W wiosenno -letniej edycji wzięło udział ponad pół tysiąca osób. Mieszkańcy już skorzystali z pakietu pulmonologicznego,  90 kobiet wykonało badania  mammograficzne i USG piersi, 50  mężczyzn skorzystało z pakietu urologicznego, a 100 osób wykonało bezpłatne badania na helicobcter, zaś 100 osób zgłosiło się na konsultacje z dermatoskopii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty psychologiczne oraz studium indywidualne dla dzieci i rodziców. Akademia Pełna Zdrowia obejmuje cztery bloki stałe: ?Czas zadbać o zdrowie?, ?Czas na aktywność?, ?Czas na edukację? oraz ?Czas na relaks w ciszy?.

 Zajęcia aktywności ruchowej, które ruszyły już w ?Ekonomiku? prowadzą profesjonalne instruktorki: Monika Kowalska i Aleksandra Chmielewska. Nad realizacją Programu czuwa koordynator, Katarzyna  Kowalska z Referatu Zdrowia Starostwa Powiatowego. Obiekty do ćwiczeń zostały udostępnione dzięki współpracy z dyrektor szkoły, Małgorzatą Węglewicz. Zajęcia odbywają się w trzech grupach, dwa razy w tygodniu. Specjalnym programem ćwiczeń zostały objęte osoby po przebytym zakażeniu covid 19. Podczas inauguracyjnych zajęć , uczestnicy otrzymali drobne, lecz praktyczne upominki, sprawiające im  wiele radości.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.