Pożar strawił dach domu ostrowczanki

W środę tuż po godzinie 8 do straży pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło zgłoszenie o płonącym dachu domu przy ulicy Bałtowskiej. Na szczęście mieszkająca samotnie w budynku pani Janina, w chwili zdarzenia była na zewnątrz.

Przyczyną pożaru w budynku było zaprószenia ognia podczas prac remontowych prowadzonych na dachu.

-Podczas prac remontowych poszycia dachu na budynku mieszkalnym, konkretnie wymiany blachy doszło do zaprószenia ognia – informował na miejscu  starszy kapitan Paweł Kot zastępca dowódcy JRG Nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim Zajęła się więźba dachowa budynku. Po dojeździe na miejsce zdarzenia dach objęty był pożarem. Podano dwie linie wody.

Pożar został ugaszony. Do zdarzenia zadysponowano 5 jednostek straży. Na miejscu pracowało 13 strażaków. Z uwagi na zaprószenie, choć niecelowo, na miejscu musieli się pojawić również funkcjonariusze.

Pracownicy firmy, którzy wymieniali blachę na dachu zadeklarowali pomoc w odbudowie zniszczeń.

Poinformowani o zdarzeniu pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim jeszcze dzisiaj mają udać się do pani Janiny. W pierwszej kolejności zostaną sprawdzone warunki mieszkaniowe i potrzeby poszkodowanej mieszkanki. W przypadku kiedy taka pomoc będzie potrzebna zostanie niezwłocznie udzielona.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *