Wyjątkowy Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich dotrze do Ostrowca Świętokrzyskiego

Poznaj smak, zapach i wyjątkowy charakter naszego kraju. Zasmakuj tradycyjnej kuchni polskiej i dotknij prawdziwej lokalnej kultury. Weź udział w wyjątkowym święcie ? Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich. Poznaj Polskę od kuchni. Wydarzenie dotrze do Ostrowca Świętokrzyskiego już w najbliższą sobotę 18 września na dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury (początek od godz.8.00).

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich ?Polska Od Kuchni? to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by idąc z duchem czasu pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze każdego regionu przygotowane zostały cztery konkursy angażujące Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji.

Łaknący wiedzy lub nowych umiejętności ugasza pragnienie podczas gorących dyskusji i różnorodnych warsztatów prowadzonych przez ekspertów. W programie każdej edycji wydarzenia znajdą się między innymi: pokazy kulinarne połączone z degustacją, prowadzone przez znanych szefów kuchni, różnorodne warsztaty oraz panele dyskusyjne prowadzone w dedykowanych strefach, aktywności i zabawy dla całych rodzin, spotkania z gwiazdami i celebrytami a także koncerty.

Nieodłącznym elementem Festiwalu jest Jarmark Produktów Regionalnych, podczas którego lokalni producenci, rolnicy, rękodzielnicy i Koła Gospodyń Wiejskich mają okazję prezentować i sprzedawać swoje wyroby.

Podczas każdej Edycji Wojewódzkiej Festiwalu przeprowadzone zostaną Półfinały Wojewódzkie konkursów. Już na tym etapie na uczestników będą czekać niezapomniane emocje, a na zwycięzców wartościowe nagrody.

Finał Festiwalu odbędzie się 25 września 2021 r. na PGE Narodowym w Warszawie.

Podczas ostatniej z edycji Festiwalu rozstrzygnięte zostaną konkursy i wyłonione Laureatki nagród głównych, które zostaną wręczone Zwycięzcom w trakcie uroczystej gali. Na zakończenie uczestnicy Festiwalu zostaną zaproszeni na koncert ?Roztańczony PGE Narodowy?.

– W Ostrowcu Świętokrzyskim zaprezentują się koła gospodyń wiejskich z całego regionu- mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK. Organizatorów dużego, telewizyjnego przedsięwzięcia przekonał dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury, który doskonale nadaje się logistycznie pod tego typu wydarzenia. Także my, jako MCK nawiązaliśmy współpracę z kołami gospodyń wiejskich i wspólnie chociażby realizujemy filmy, prezentujące tożsamość kulinarną, czy obrzędową.

Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie ?Pytanie na Śniadanie? w TVP 2.

Więcej informacji na stronie: www.festiwalpolskaodkuchni

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *