Na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury MZK zaprezentuje nowoczesne ?elektryki?

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. zaprasza 21 września br. na dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury, gdzie będzie można zobaczyć m.in. najnowocześniejsze autobusy elektryczne.
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku, odbywająca się corocznie w dniach od 16 do 22 września. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowiaprzyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania:chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej czy car-poolingu (zwiększanie liczby pasażerów w czasie przejazdu samochodem, głównie poprzez kojarzenie osób dojeżdżających do pracy lub nauki na tych samych trasach).Celem akcji jest promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmiana zachowań mieszkańców.
Tegoroczny temat przewodni kampanii ? ?Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności? ? został wybrany, aby zwrócić uwagę na trudności,jakie Europa i świat ? odczuły w czasie pandemii COVID-19. Stanowi on również refl eksję nad możliwościami zmian, wynikającymi z tego bezprecedensowego kryzysu zdrowotnego obserwowanego na całym świecie.
W związku z europejską kampanią Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o zaprasza mieszkańców miasta, młodzież, dzieci i dorosłych na spotkanie w dniu 21 września, które odbędzie się na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury między godz. 10 a 17.


– W tym dniu na terenie dziedzińca OBK będzie można obejrzeć 12-metrowe nowoczesne autobusy elektryczne. Spółka stara się, aby przetestować jeden autobus elektryczny na linii miejskiej, tak aby każdy mieszkaniec mógł zobaczyć jak to jest jeździć ?elektrykiem?. Będzie to w pełni elektryczny bezemisyjny, niezwykle cichy autobus. Takie pojazdy całkowicie odmieniają dziś jakość transportu publicznego ? informuje Jarosław Kateusz, prezes MZK.
Podczas wydarzenia, odwiedzający nas mieszkańcy zapoznają się z  wyzwaniami, przed jakimi stoi współczesny transport publiczny i e-mobilność, której celem jest zastąpienie pojazdów zasilanych paliwami kopalnianymi nowoczesnymi układami elektrycznymi.
Podczas spotkania najmłodsi jego uczestnicy wezmą udział w przygotowanej animacji i zabawach. Na koniec nastąpi ogłoszenie wyników konkursu plastycznego na plakat promujący tegoroczne hasło ETZT. Konkurs jest skierowany do klas I ? III ostrowieckich szkół podstawowych. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury MZK zaprezentuje nowoczesne ?elektryki?

  • 14/09/2021 at 15:57
    Permalink

    skoro są to elektryki, to dlaczego nie mają zielonych tablic rejestracyjnych? czy na pewno są to elektryki?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *