Spotkajmy się w Ostrowieckim Browarze Kultury

W Ostrowieckim Browarze Kultury będzie można spotkać się z ciekawymi ludźmi. Już w piątek 17 września o godz.19 MCK zaprasza na kolejną odsłonę cyklu ?Pasja do podróży czy podróż do pasji??, którego bohaterami będą Jakub Tolak i Zosia Samsel. Z kolei w poniedziałek 20 wrześni br. Miejska Biblioteka Publiczna o godz.17 organizuje spotkanie autorskie z Jędrzejem Pasierskim.
Jakub Tolak grał przez 10 lat Daniela – syna Moniki Ross w serialu ?Klan?. Mogliśmy go także oglądać m.in. w ?Ranczu?, ?Lekarzach? i ?Skazanych?. W latach 2013-2018 wcielał się w Zbyszka Dobronia w ?Barwach szczęścia?.
Obecnie mieszka w samochodzie- citroenie Jumper, rocznik 2007 – wraz ze swoją ukochaną, Zofią Samsel, agentką nieruchomości. Podróżują razem przebudowanym i ocieplonym, niebieskim vanem o powierzchni sześciu metrów kwadratowych, ponieważ okazało się, że mają wspólne spojrzenie na przyszłość. Kiedy jeździli po Stanach Zjednoczonych poczuli, że chcą doświadczyć w swoim życiu podróży samochodem, w którym można jednocześnie zamieszkać, jeszcze przed emeryturą. Do Ostrowca Świętokrzyskie przyjadą wprost z Norwegii.


Z kolei Jędrzej Pasierski to absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, prawnik. Pracował w organizacjach zajmujących się prawną ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową oraz współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. Miłośnikom literatury dal się poznać, jako autor thrillera ?W imię natury? oraz cyklu powieści kryminalnych o Ninie Warwiłow: ?Dom bez klamek?, ?Roztopy?, ?Czerwony świt? i ?Kłamczuch?. Laureat drugiego wyróżnienia w konkursie Czarny Kapelusz, organizowanym przez Poznański Festiwal Kryminału ?Granda? za kreację postaci komisarz Niny Warwiłow. Za książkę ?Roztopy? został uhonorowany Nagrodą Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną 2019 roku, za ?Czerwony świt? otrzymał nominację do Nagrody
Złotego Pocisku, a za ?Kłamczucha? ? nominację w konkursie o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *