Nieźle wyekwipowany awanturnik

W dniu 16 września 2021 r., około godz. 8.30, mundurowi z Komisariatu Policji w Ćmielowie, w trakcie tzw. interwencji domowej zatrzymali dobrze im znanego 42-latka.

-Policjanci ujawnili przy nim dwie kruszarki oraz różnego rodzaju zawiniątka z suszem roślinnym oraz białym proszkiem ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana o wadze 4 gramów i amfetamina w ilości ponad 10 gramów. Dodatkowo zabezpieczyli 5 worków, w których były 53 kg krajanki tytoniowej. Wstępnie oszacowano, że z tytułu niezapłaconego podatku mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie w kwocie ponad 46.000 złotych.

42-latek nie tylko posiadł narkotyki, ale trudnił się również uprawą konopi innych niż włókniste. Nielegalna uprawa została ujawniona przez ćmielowskich stróżów prawa na jego podwórku. Policjanci zabezpieczyli 6 krzaków konopi indyjskich, których posiadanie jest zabronione.

Mieszkaniec gminy Ćmielów niebawem usłyszy zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Ponadto odpowie również za przestępstwo przeciwko rodzinie, przestępstwo z ustawy o ochronie zwierząt i Kodeksu karnego skarbowego. Nad sprawą cały czas pracują ćmielowscy śledczy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *