Wyjątkowe „4 Pory Roku” już w piątek w ostrowieckiej hali (zapowiedź, zdjęcia)

Już w nadchodzący piątek o godz. 19 w hali widowiskowo-sportowej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się premiera wyjątkowego widowiska, łączącego świat tańca i mody ?4 Pory Roku?.
Cały projekt został realizowany w ramach programu ?Przestrzenie Sztuki?. Jest to program rozwijany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca pod auspicjami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu program powołania ogólnopolskich, interdyscyplinarnych centrów kultury, prowadzonych we współpracy ministerstwa, samorządów, organizacji pozarządowych, uczelni artystycznych oraz sektora prywatnego i opierających się na istniejących instytucjach kultury. Program stawia na pierwszym miejscu umożliwienie pracy artystom pozbawionym na co dzień ?stałego adresu?.
?Przestrzenie Sztuki? to także szeroka oferta edukacyjna, angażująca lokalne społeczności oraz poszerzanie oferty kulturalnej i dostępu do niej. Operatorem Programu na województwo Świętokrzyskie jest Kielecki Teatr Tańca. Pomysłodawcami projektu ?Cztery pory roku? są Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak. Współorganizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Kielecki Teatr Tańca jest swoistym operatorem na makroregion, który ma animować miejsca, gdzie taniec jest popularny, ale nie do końca sformalizowany- wyjaśnia Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Liczę, że to przedsięwzięcie przyczyni się do tego, że staniemy się swoistym tanecznym ambasadorem. Teraz trwają jeszcze warsztaty, a kulminacją jest spektakl prezentowany w kilku lokalizacjach, po ostrowieckiej premierze, m.in. w Jędrzejowie, Starachowicach, czy Kielcach.
Spektakl realizowany jest do muzyki Antonio Vivaldiego ?Cztery pory roku?. W trzech porach roku zobaczymy trzy zespoły artystyczne. ?Jesień? to Szkoła Tańca Progres z Ostrowca Świętokrzyskiego w choreografi i autorstwa Edyty Wilk, Klaudii Sadło i Bartłomieja Łąckiego. ?Zima? to Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca w choreografi i autorstwa Anny Budnickiej i Moniki Pająk. ?Wiosna? to Koniński Teatr Tańca w choreografii Katarzyny Łapaj/współpraca choreograficzna Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Kinga Furmaniak, Weronika Skórzewska. ?Lato? poświęcone jest natomiast modzie. W pokazie, do którego kostiumy przygotowała Paulina Bździkot, wystąpią osoby związane z miastem-Partnerem, w którym odbywać się będzie widowisko.
Wstęp na premierę spektaklu, która odbędzie się w ostrowieckiej hali MOSiR, jest wolny na podstawie wejściówek, które będą do odbioru w kasie kina od wtorku 21 września do czwartku
23 września w godzinach 15.00 ? 19.00, tel. 781 80 40 70. 

Oto zdjecia zespołów występujących w widowisku „4 pory roku”:

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *