Kto wygrał V rundę IX MosirGutwinRun 2021?

Piąta runda cyklu ?IX MosirGutwinRun 2021 ? Maraton i Półmaraton na raty? okazała się dość? przewidywalną. W biegach na obu dystansach (ok. 10 i 5km) zwyciężali Sylwester Lepiarz i Dominika Łukasiewicz (wśród kobiet), a więc broniący wywalczonych przed rokiem tytułów SuperGutwinerów. W marszu nordic walking, podczas nieobecności Remigiusza Woźniaka, równych sobie nie miała Aneta Rogala, dopisując do swojego cv drugie zwycięstwo w kategorii open w tegorocznym cyklu marszów na Gutwinie.

Przedostatnią rundę zaliczaną do maratonu na raty ukończyło 65 osób. Bieg na ok. 10km wygrał ze sporą przewagą wracający po absencji w poprzedniej rundzie Sylwester Lepiarz (Wrónów, 39:19), przed Piotrem Kamińskim (Szyby, 42:47) i Pawłem Wośkiem (Ostrowiec Świętokrzyski, 43:35). Wśród kobiet najlepsza była Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski, 50:30), która finiszowała przed innym ostrowczankami ? Urszulą Sokół (51:44) i Justyną Słowik (51:51).

W przedostatniej biegowej próbie do tegorocznego półmaratonu na raty wzięło udział 99 osób. Bieg na 5km wygrał Sylwester Lepiarz (18:23), przed Rafałem Lewochą (Jastrząb, 19:36) i Emilem Dryką (Ostrowiec Świętokrzyski, 20:06). Wśród kobiet ponownie najlepsza okazała się Dominika Łukasiewicz (23:59), przed Beatą Woźniak (Ostrowiec Świętokrzyski, 25:17) i Justyną Słowik (25:34).

Na przedostatni spacer z kijkami nordic walking na dystansie półmaratonu na raty w ramach IX MosirGutwinRun 2021 dało się namówić 48 osób. Najszybciej trasę ok. 5km, tak jak podczas czwartej rundy, pokonała Aneta Rogala (Ostrowiec Świętokrzyski, 38.30), a wśród panów Sebastian Giez (Ostrowiec Świętokrzyski, 39:29).

Przenikający chłód, który towarzyszył w niedzielę biegaczom spowodował niską frekwencję w biegach dla najmłodszych. Do rywalizacji na dystansach od 100 do 1000 metrów stanęło tym razem tylko dziesięcioro dzieci.

Ostatnia – szósta runda odbędzie się 10 października. Wtedy też wszyscy uczestnicy cyklu, którym uda się sztuka zaliczenia maratonu bądź półmaratonu na raty, otrzyma pamiątkowe medale i koszulki, a najlepsi również nagrody.

Patronami IX MosirGutwinRun 2021 są Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński i Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski. Partnerami są RFID Solutions – producent Systemu Pomiaru Czasu Gepard, Zakład Produkcyjno ? Handlowy Adax, Ośrodek Szkolenia Kierowców ZygZak, Restauracja DaGrasso, Depil Concept, Agencja Reklamowa KreoGraf, Centrum Rehabilitacji Markmed, Sala Zabaw MimiTorek, Galeria Mebli Arkadia, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Salon Komputerowy Render 2000, Impuls Czyżewscy Dom Treningu, Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Szansa. Patronem medialnym jest Gazeta Ostrowiecka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *