Niektórzy piją ?na umór? i jadą

W dniu 17 września 2021 r. ostrowieccy policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Waśniów, który jechał volkswagenem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie i spowodował kolizję drogową na alei 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim.

-W trakcie legitymowania 47-latek nie chciał podać policjantom swoich danych osobowych oraz nie wykonywał wydawanych przez nich poleceń ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że on sam nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd, którym jechał, nie posiadał ważnych badań technicznych oraz obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej.

Mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale również za popełnione liczne wykroczenia.

W tym samym dniu, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Granicznej, mundurowi zatrzymali 54-latka, który mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie prowadził ciągnik rolniczy marki Ursus.

Z kolei w miejscowości Doły Biskupie, gdzie doszło do zdarzenia drogowego, zatrzymano 23-letniego mieszkańca gminy Kunów, który kierując jednośladem marki Honda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w zaparkowanego fiata. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2 promile. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *