Remondis kontra Fart. Wiemy kto chce odbierać śmieci z Ostrowca Świętokrzyskiego

Są dwie oferty, jakie wpłynęły na przetarg ogłoszony przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski dotyczący odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych w okresie trzech najbliższych lat.

Pierwszą z nich złożył Remondis Sp. z o.o. Oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim na kwotę 44 292 340,08, zaś drugą Konsorcjum firm w składzie: Lider ? Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych ?Fart? Sp. z o.o. ul. Ściegiennego 268A, 25-116 Kielce Partner ? Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych ?Fart – BIS? Sp. z o.o.na kwotę 44 320 095,97.

Jak informuje Gmina Ostrowiec Świętokrzyski na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia zamierzała przeznaczyć kwotę w wysokości 40 031 000,00 zł. Teraz będzie trwać analiza dokumentów.

Przypomnijmy, że oferty wykonawców, którzy będą chcieli realizować przedmiotową usługę będą oceniane według kryteriów: cena za usługę, która będzie stanowić 60% oceny, 5% stanowić będzie ewentualne zadeklarowanie odbioru bezpośrednio z nieruchomości rozszerzonego katalogu odpadów wielkogabarytowych oraz zużytych opon, kolejne 8% stanowić będzie deklaracja do mycia w zabudowie jednorodzinnej pojemników na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne oraz odpady ulegające biodegradacji, następne 10% stanowić będzie zadeklarowanie przez wykonawcę wyposażenia nieruchomości jednorodzinnych w worki do selektywnego zbierania odpadów komunalnych, aż wreszcie 17% stanowić będzie zdeklarowanie przez wykonawcę wyposażenia miejsc gromadzenia odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej w pojemniki do selektywnego zbierania odpadów frakcji: papier, szkło metale i tworzywa sztuczne.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Remondis kontra Fart. Wiemy kto chce odbierać śmieci z Ostrowca Świętokrzyskiego

 • 21 września 2021 at 17:26
  Permalink

  wybrać firmę która dobrze spełniała swe obowiązki w temacie wywożenia odpadów,firmę na którą mieszkańcy gminy nie narzekali a odrzucić firmę która ten sam teren zaniedbywała , wysłuchiwała skarg odbiorców i wobec której były nakładane wysokie kary finansowe – tu cena nie powinna mieć decydującego kryterium a wyłącznie rzetelność wykonywanych usług

  Reply
 • 21 września 2021 at 21:37
  Permalink

  Obecna firma to jakiś żart… Takiego bałaganu jak ostatnio… szkoda gadać.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *