?Świętokrzyskie Orły? w Opatowie i Staszowie. KSZO Galacticos i Czarni Połaniec wygrywają

 ?Świętokrzyskie Orły ? otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski? to cykl turniejów piłkarskich w kategorii U-11, który we wrześniu i w październiku odbywają się w województwie świętokrzyskim. W sobotę turniej zawitał do Opatowa. W niedzielę toczono boje w Staszowie, a w najbliższy weekend turniej przeniesie się do Sandomierza ? 25 września i do Starachowic ? 26 września. Finał zaplanowano na 2 października. Rozegrany zostanie na stadionie przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach.

W sobotę emocjonowaliśmy się rozgrywkami w Opatowie.  Na stracie stanęło 12 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne. I tak, w grupie A triumfowali piłkarze KSZO Galacticos II przed OKS Opatów, ŁKS Łagów II i GKS Iwaniska. Rywalizację w grupie B wygrali młodzi piłkarze KSZO Galacticos I przed UKS Baćkowice, KS Niedzica i ŁKS Łagów I. Natomiast grupę C  podbili piłkarze AP Kadet, którzy wyprzedzili KSZO Galacticos III, OKS Opatów II i LKS Klimontowianka Klimontów. Po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup awansowały do  gier ćwierćfinałowych. Zwycięskie w nich ekipy, a więc KSZO Galacticos II, KSZO Galacticos I, UKS Baćkowice i KS Niedzica znalazły się w półfinałach, w których UKS Baćkowice uległ KS Niedzica, a w bratobójczym meczu pierwszy zespół KSZO Galaticos pokonał drugi zespół KSZO Galacticos. W meczu o 3 miejsce UKS Baćkowice pokonał KSZO Galacticos II 5:1. Finał KSZO Galacticos I ? KS Niedzica był niezwykle zacięty. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis. W rzutach karnych lepsi okazali się młodzi ostrowczanie, którzy wygrali tę loterię 2:0. Duża  w tym zasługa świetnie broniącego Dominika Snopa. Najlepsze zespoły otrzymały vouchery do sklepu sportowego na kwotę 1000, 700 i 500 zł.

  Najlepszym zawodnikiem turnieju w Opatowie wybrany został Marcel Budzeń z KSZO Galacticos, a najlepszym bramkarzem Hubert Repiec z KS Niedzica. Puchar fair play powędrował do KSZO Galacticos II. Nagrody wręczali burmistrzowie Opatowa ? Grzegorz Gajewski i Mariusz Staniek, prezes Fundacji Aktywni dla Polski Patryk Tyryłło, a także dyrektor biura poselskiego minister Anny Krupki (pod jej patronatem odbywa się turniej ?Świętokrzyskie Orły?) i członek zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Łukasz Korus. 

W staszowskich eliminacjach do „Otwartych Mistrzostw Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski do walki o podium włączyło się aż 11 drużyn: Baszta Rytwiany, Czarni Połaniec, PSP Smerdyna, Pogoń II Staszów, PSP Wiązownica Duża, PSP nr 1 w Staszowie, PSP nr 2 w Staszowie, PSP w Koniemłotach, PSP w Mostkach , ?Jutrzenka? w Dobrej, Pogoni I Staszów. Wygrał zespół Czarnych Połaniec, pokonując w finale Basztę Rytwiany. Trzecią lokatę wywalczyła ekipa Pogoni I Staszów. Zespół Pogoni II wygrał klasyfikację fair play. Najlepszym bramkarzem wybrano Filipa Dąbrowskiego z Czarnych I. Najlepszym strzelcem  okazał się Hubert Stępień z Baszty Rytwiany. Turniej w Staszowie zaszczyciła i wraz z burmistrzem Leszkiem Kopciem wręczała nagrody sama pani minister sportu, Anna Krupka. To o jej o puchar toczy się rywalizacja zawodów ?Świętokrzyskie Orły ? otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski?. 

-Poprzez takie wydarzenia staramy się aktywizować młodzież po trudnym czasie pandemii. Jednym z jej negatywnych skutków jest właśnie spadek sprawności fizycznej u najmłodszych. Organizacja takich przedsięwzięć na pewno pomoże w rozwiązaniu tego problemu – komentuje minister, Anna Krupka.

Tak, jak w Opatowie najlepsze drużyny otrzymały piękne puchary oraz medale i vouchery na sprzęt sportowy o wartościach:(1000 zł za pierwsze miejsce, 700 zł za drugie miejsce i 500 zł za trzecie miejsce).Tak też będzie w najbliższy weekend w Sandomierzu i Starachowicach. 

Turnieje w Opatowie i Staszowie zostały zorganizowane na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym ze znakomitą oprawą oraz masą atrakcji i niespodzianek. Wszystko po to, by w dobie wychodzenia z pandemii jak najbardziej zachęcać nasze dzieci do prawdziwej rywalizacji sportowej. Ceremonie wręczenia nagród były godne finału Ligi Mistrzów, a podczas meczów nikt nawet przez chwilę nie będzie się nudzić. Jak mówi Patryk Tyryłło, Fundacja Aktywni dla Polski przykłada ogromną uwagę do każdego elementu organizacji turniejów.

Każdy z turniejów promuje pamięć o regionalnych polskich bohaterach. Podczas zawodów upamiętnione zostaną postacie Wacława Króla, Adama Bienia, Jana Piwnika, ks. Kazimierza Sykulskiego i Stefana Artwińskiego. Wszystkie drużyny otrzymały pakiety startowe z cennymi sportowymi upominkami, a także medale i puchary.

Przypomnijmy, że każda z drużyn startująca w turnieju składa się z sześciu zawodników w polu i bramkarza, a mecze trwają 20 minut bez przerwy. Zapisy na turnieje w Sandomierzu i Starachowicach prowadzone są jeszcze na www.aktywnidlapolski.pl, a o udziale  w turniejach decydować będzie kolejność zgłoszeń. Udział w turniejach jest bezpłatny. Impreza współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *