„Krwioobieg Terytorialsa” w Ostrowcu Świętokrzyskim

Świętokrzyscy Terytorialsi podzielą się krwią w ramach „Krwioobiegu Terytorialsa”. Akcja honorowego krwiodawstwa odbędzie się w ostrowieckim 103 batalionie lekkiej piechoty. Do wspólnej zbiórki krwi z żołnierzami 10 ŚBOT zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego w najbliższą sobotę, 25 września.

Żołnierze 103 batalionu lekkiej piechoty 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomaganie mają we krwi. W najbliższą sobotę, 25 września w siedzibie Ostrowieckiego batalionu na oś. Słonecznym 37 w godzinach od 10 do 14 odbędzie się honorowa zbiórka w ramach akcji „Krwioobieg Terytorialsa”. Będzie to już trzecia zorganizowana donacja w miesiącu wrześniu przez żołnierzy 10 ŚBOT przy współpracy z Kieleckim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W sobotniej akcji zdeklarowało udział ponad 60 żołnierzy 103 blp. Od początku pandemii żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wielokrotnie organizowali zbiórki krwi i podczas nich oddali ponad 830 donacji co oznacza ponad 358 litrów krwi. W tym dniu żołnierze zapraszają wszystkich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego by stając ramie w ramie z Terytorialsami  podzielili się bezcennym lekiem.

W tym dniu w podziękowaniu za HDK oprócz standardowych czekolad dawcy otrzymają monetę z „Krwioobiegu Terytorialsa” oraz pamiątkowy certyfikat. Na miejscu również będzie można zapoznać się z warunkami służby w Wojskach Obrony Terytorialnej, porozmawiać  z żołnierzami 10 ŚBOT o tajnikach służby czy też złożyć u rekrutera wniosek o powołanie do WOT.

KRWIOoBIEG Terytorialsa” jest strategicznie ważnym projektem dla Wojsk Obrony Terytorialnej, wynika to oczywiście z misji formacji jaką jest „obrona i wspieranie lokalnych społeczności”. Głównymi celami projektu są poprawa bezpieczeństwa mieszkańców  naszego kraju, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz ilości osób gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń́ kryzysowych.

  

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *