?Krwioobieg Terytorialsa? w Ostrowcu Świętokrzyskim (zdjęcia)

Świętokrzyscy Terytorialsi podzielili się krwią w ramach ?KRWIOOBIEGU TERYTORIALSA?. Akcja honorowego krwiodawstwa odbył się w Ostrowieckim 103 batalionie lekkiej piechoty. Prawie 14 litrów krwi popłynęło od ponad 30 żołnierzy.

Żołnierze 103 batalionu lekkiej piechoty 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomaganie mają we krwi. W najbliższą soboto tj. 25 września 2021r. w siedzibie Ostrowieckiego batalionu na oś. Słonecznym 37 w godzinach od 10:00 do 14:00 oobyła się honorowa zbiórka w ramach akcji ?Krwioobieg Terytorialsa?. Była to już trzecia zorganizowana donacja w miesiącu wrześniu przez żołnierzy 10 ŚBOT przy współpracy z Kieleckim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W sobotniej akcji wzięło udział ponad 30 żołnierzy 103 blp. Dziki temu udało się zgromadzić prawie 14 litrów krwi.  Od początku pandemii żołnierze 10.

Podczas wrześniowego ?Krwioobiegu Terytorialsa? i akcji HDK które odbyły się w Kielcach, Sandomierzu i Ostrowcu Świętokrzyskim łącznie wzięło udział 160 żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dzięki nim udało się zgromadzić i zasilić Kieleckie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa 72 litrami krwi. 

Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej wielokrotnie organizowali zbiórki krwi i podczas nich oddali ponad 860 donacji co oznacza ponad 372 litrów krwi. W tym dniu żołnierze zapraszają wszystkich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego by stając ramie w ramie z Terytorialsami  podzielili się bezcennym lekiem.

W tym dniu w podziękowaniu za HDK oprócz standardowych czekolad dawcy otrzymali monetę z ?Krwioobiegu Terytorialsa? oraz pamiątkowy certyfikat. Żołnierze uczestniczący w sobotniej akcji HDK postanowili podzielić się słodkościami które otrzymali po oddaniu krwi i zgromadzone czekolady przekazali dzieciom z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych ?Nasz Dom? z Ostrowca Świętokrzyskiego.

KRWIOoBIEG Terytorialsa? jest strategicznie ważnym projektem dla Wojsk Obrony Terytorialnej, wynika to oczywiście z misji formacji jaką jest ?obrona i wspieranie lokalnych społeczności?. Głównymi celami projektu są poprawa bezpieczeństwa mieszkańców  naszego kraju, zwiększenie ilości krwi w systemie oraz ilości osób gotowych do alarmowego oddania krwi na wypadek zdarzeń? kryzysowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *