Rodzice nie chcą szczepić dzieci w szkołach

Pomysł Ministerstwa Edukacji i Nauki na szczepienia uczniów przeciw COVID -19 w szkołach podstawowych na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego nie przyniósł sukcesu.

Na łączną liczbę uprawnionych dzieci od 12 roku życia 1.348, jedynie 54 rodziców zadeklarowało chęć zaszczepienia dziecka w murach danej szkoły. Najwięcej uprawnionych do szczepienia pośród szkół prowadzonych przez gminę jest w PSP Nr 5 ? 326 uczniów, gdzie chęć zaszczepienia swojego dziecka wyraziło tylko 4 rodziców. W PSP nr 14 szczepieniu mogło poddać się 273 uczniów. Tutaj było 14 rodziców chętnych na szczepionkę dla swojego dziecka. Wolę szczepienia dziecka w PSP nr 1 na łączną liczbę uprawnionych uczniów 247- wyraziło 19 rodziców. W PSP Nr 3 na 122 uczniów- szczepienia chce 1 rodzic. W PSP Nr 7, gdzie zaszczepić mogło się 139 uczniów, zostało złożonych 4 deklaracje. W PSP Nr 4 rodzice 3 uczniów wypełniło deklarację chęci zaszczepienia dziecka na 111 uprawnionych uczniów. W PSP Nr 9, gdzie szczepieniu mogło być poddane 62 uczniów, zgodziło się 9 rodziców. Zaś w PSP 10, ani jeden rodzic nie wyraził zgody na szczepienia swojego dziecka w murach szkoły. Tam uprawnionych jest 68 uczniów.

Warto dodać, że części szkół udało się zebrać dane co do liczby już zaszczepionych uczniów. Ogólna liczba zaszczepionych wynosi 121 dzieci. Najwięcej zaszczepionych jest w PSP nr 1 ? 40 uczniów, w PSP nr 14- 36 uczniów, w PSP nr 7- 20 uczniów, w PSP Nr 3 – 17 uczniów, w PSP nr 9- 9 uczniów, w PSP nr 10 żadne z dzieci nie jest zaszczepione. Z PSP Nr 4 i z PSP nr 5- brak danych.

Jak podkreśla naczelnik wydziału edukacji w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim Jan Bernard Malinowski z uwagi na tak znikomą liczbę chętnych rodziców na szczepienie swoich dzieci w żadnej ze szkół nie zostanie zorganizowane szczepienie. Tym bardziej, że szczepienia odbywają się codziennie w szpitalu. Są niemal w każdy weekend organizowane na różnych imprezach plenerowych. Dostępność do szczepień jest bardzo dużo, bez ograniczeń, bez kolejek, a nawet dla tych, którzy poddadzą się szczepieniu są przewidziane wartościowe upominki.  

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *