Weekend seniora z kulturą na Krzemionkach

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki włączają się w akcję Weekend seniora z kulturą.

W sobotę, 2 października osoby, które ukończyły 60. rok życia będą mogły zwiedzić Krzemionki za symboliczne 2 zł. Zwiedzanie wystawy oraz trasy turystycznej dla seniorów zaplanowano na godzinę 9:45 oraz 14:15.

O godzinie 12:00 w sali konferencyjnej Muzeum będzie można posłuchać wykładu dra Szymona Modzelewskiego, który opowie o niezwykłym świecie epoki brązu. To okazja, by zapoznać się z najważniejszymi osiągnięciami cywilizacji i kultur tego etapu dziejów. Z wielu z tych osiągnięć korzystamy do dziś. Słuchacze przeniosą się w odległy świat epoki, która była zupełnie odmienna od czasów, w których żyjemy, choć jednocześnie możemy znaleźć z nim sporo punktów wspólnych.

Organizatorem akcji Weekend seniora z kulturą jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jej celem jest zachęcenie osób powyżej 60. roku życia do uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Chęć uczestnictwa w wydarzeniu można zgłosić do 1 października pod nr telefonu 41 260 55 50 / 669 970 499 lub mailowo sekretariat@krzemionki.info.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *