Wszyscy byliśmy „Aniołami w Piżamach” (zdjęcia)

Blisko 400 osób wyraziło swoją solidarność z dziećmi leczącymi się onkologicznie podczas Pierwszego Ostrowieckiego Biegu Charytatywnego  w Piżamach, który odbył się w minioną sobotę w kompleksie leśnym Ośrodka ?Gutwin?. Na starcie stanęli uczniowie ostrowieckich szkół, nauczyciele, rodzice z małymi dziećmi, przedstawiciele ostrowieckich instytucji, stowarzyszeń i organizacji oraz samorządowcy. Organizatorem Biegu było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, dawna ?Samochodówka?.

-Po raz pierwszy włączamy się w ogólnopolską akcję Fundacji ?Gdy liczy się czas?. Założyli ją rodzice dzieci leczących się na nowotwory, które większość życia spędzają na oddziałach onkologicznych walcząc z chorobą. Stąd też uczestnicy biegu mieli na sobie piżamy, szlafroki, aby wyrazić solidarność z chorymi dziećmi. Naszej akcji towarzyszyły pokazy, licytacje oraz zbiórka dobrowolnych datków. Dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz fundacji i wspierania chorych dzieci -mówi Anna Gębura, organizator akcji  charytatywnej, pedagog CKZiU.

 Do akcji włączyli się także, pokonując trasę blisko 1 km, starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak, członkowie zarządu powiatu, Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec, przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak, przewodnicząca Rady Miasta, Irena Renduda -Dudek,  wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Małgorzata Sobieraj oraz radni powiatowi: Danuta Barańska i Dariusz Wierzbiński, a także radni miejscy: Kamil Kutryba, Kamil Stelmasik i Włodzimierz Sajda, którzy w geście solidarności z chorymi dziećmi założyli ?piżamowe? koszulki z napisem: Budzimy w sobie Anioła…?.Tuż przed południem leśny plac przy muszli koncertowej zgromadził wszystkich, i tych najmłodszych i nieco starszych, którzy bez wątpienia obudzili w sobie Anioły i aktywnie włączali się w akcję, wrzucając pieniądze do puszek. Każdy zostawił swoją  ?cegiełkę?. Wraz z najmłodszymi w biegu uczestniczyła także  radna powiatowa, Emilia Łupina, zaś radny miejski, Karol Wójcik przekazał gadżety na licytacje. Swoje stoiska z ciastami miał także Specjalny Ośrodek Szkolno ? Wychowawczy, z dyrektor Katarzyną Krzyżanowską,  który zbierał pieniądze na zakup roweru ręcznego dla niepełnosprawnego  mieszkańca naszego miasta, Tadeusza Mazura. Swoją ?cegiełkę? dołożyli też motocykliści, którzy przybyli na żelaznych rumakach w piżamach.

Imprezie towarzyszyły pokazy, zabawy dla najmłodszych oraz stoiska wystawiennicze. Dużo emocji towarzyszyło również licytacjom,  prowadzonym przez nauczycieli z CKZiU, w które aktywnie włączali się samorządowcy. Dzięki akcji udało się zebrać 5.485 zł, które zostaną przekazane Fundacji ?Gdy liczy się czas? oraz 1.556 zł na wsparcie  dla T. Mazura. Licytacja gadżetów trwa dalej w akcji internetowej.

Sobotnia impreza pokazała, że lubimy i umiemy dzielić się dobrem oraz otwierać na drugiego człowieka. Śmiało można powiedzieć, że ludzi dobrej woli jest więcej i tak naprawdę wszyscy potrafimy obudzić w sobie Aniołów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *