Rajd Rowerowy ?Stop Kopalni?

Stowarzyszenie ?W dobrą stronę? oraz Stowarzyszenie ?Ćmielowiacy? informują, że w dniu 10 października (niedziela), w godzinach 10 ? 15, organizują Rajd Rowerowy ?Stop Kopalni?, który przebiegał będzie drogami powiatowymi i gminnymi położonymi na terenie Gminy Ćmielów.
Planowana trasa rajdu:
Rynek w Ćmielowie (start g. 10.00) ? Podgrodzie ? Smyków ? Borownia ? Ruda Kościelna ? Ćmielów Rynek
Wydarzenie jest ogólnodostępne i bezpłatne, uczestnicy rajdu będą poruszać
się w jednej zwartej grupie, prowadzonej przez zabezpieczenie techniczne, które zapewnią uprawnieni Strażacy OSP Ćmielów. Koniec rajdu również zamykać będzie zabezpieczenie techniczne. W trakcie rajdu organizatorzy zapewnią także zabezpieczenie medyczne oraz zabezpieczenie skrzyżowań i przejazdów kolejowych na czas przejazdu grupy.
Celem rajdu jest promocja walorów turystycznych i krajoznawczych Gminy Ćmielów, a także wyrażenie społecznego sprzeciwu przeciwko planom budowy kopalni kruszyw drogowych w msc. Ruda Kościelna.
Udział w rajdzie jest dobrowolny, a uczestnicy ponoszą samodzielną odpowiedzialność za stan techniczny swoich pojazdów, a także ubezpieczenie.
Dla uczestników przewidziane są: ognisko integracyjne w Rudzie Kościelnej, prelekcje, spotkanie z mieszkańcami terenów północnych Gminy Ćmielów, pamiątkowa przypinka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *