Świetna organizacja i wysoki poziom sportowy. Pamięci Bronisława Kubickiego

Pięściarski Turniej imienia Bronisława Kubickiego jest najstarszą, cyklicznie organizowaną imprezą sportową w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nic dziwnego, że szermierka na pięści łączy całe pokolenia i sportowców i kibiców w naszym mieście. W sobotę znów pięściarze upamiętnili wybitnego i jakże lubianego szkoleniowca KSZO w XXVI edycji turnieju. W dużej hali przy Świętokrzyskiej znów rozległ się tak miły dla sympatyków pięściarstwa gong.

W tym roku w turnieju wystąpiło 68 zawodników, w tym 12 zawodniczek, 7adeptów, 14 młodzików,18 kadetów, 9 juniorów i 20 seniorów. Do Ostrowca przyjechali pięściarze z takich klubów, jak Rushh Kielce, Iryda Mielec, Hetman Zamość, Skalnik Wiśniówka, Stal Stalowa Wola, SKB Skarżysko, RKB Boxing Radom, Wisłok Rzeszów i Star Starachowice. W trakcie turnieju odbyło się 9 solidnych walk, stojących na dobrym poziomie sportowym walk turniejowych. Oczywiście, jako co roku, delegacja klubu złożyła wiązankę kwiatów na grobie trenera Bronisława Kubickiego na cmentarzu w Szewnie.

Przegląd walk rozpocznijmy od potyczek juniorów. W wadze do 63,5 kg nasz Łukasz Papurzyński pokonał pewnie, bo 3:0 Kryspina Marca z Irydy Mielec, a w wadze do 57 kg Nikodem Szafarz z Boxing Radom stosunkiem głosów 2:1 pokonał Olafa Głowackiego ze Staru.

W przeglądzie walk seniorskich pierwszeństwo dajemy paniom. W wadze do 63 kg nasza pięściarka Iga Klepacz wypunktowała 3:0 Karolinę Kamińską z Ringu Busko Zdrój. Inna zawodniczka KSZO ? Aleksandra Szczodrak stoczyła w wadze do 66 kg już bardziej zaciętą i wyrównaną walkę z Roksaną Lechoszest ze Stali Stalowa Wola. Sędziowie wypunktowali wygraną naszej pięściarki 2:1.

Komplet zwycięstw zanotowali pięściarze KSZO. I tak, w wadze do 63,5 kg Kamil Surowiec pokonał 2:1odwiecznego swego rywala ? Dawida Budzisza ze Skalnika Wiśniówka. W tej samej kategorii wagowej Albert Orzeł pokonał jednogłośnie na punkty, 3:0, Michała Akoto-Ampava z Wisłoka Rzeszów. Z kolei Andrzej Kołton w wadze +92 kg wygrał 3:0 z Adamem Ziomkiem, także z Wisłoka Rzeszów.

W innych walkach seniorów w wadze do 86 kg Krystian Burliński z Rushha Kielce wypunktował 3:0 Adriana Wardęgę ze Stali Rzeszów, a w wadze do 92 kg Tomasz Niedźwiecki z Rushha pokonał przez RSC w III starciu Konrada Michalczaka z SKB Skarżysko. 

Na ringu w walkach sparingowych, które nie punktowano, pokazał się ostrowiecki adept pięściarstwa Franciszek Słowiński, dla którego z pewnością występ w takich warunkach i przed takim audytorium był sporym przeżyciem.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *