82-latka znalazła pociski moździerzowe

W dniu 4 października 2021 r., na terenie jednej z posesji w gminie Waśniów, 82-latka podczas prac ziemnych znalazła dwa zardzewiałe, podłużne metalowe przedmioty przypominające pociski.

-Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko ?Pirotechnicznego ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak się okazało, były to dwa pociski moździerzowe pochodzące prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej.

Aspirant Ewelina Wrzesień mówi, że jeśli podczas prac remontowych, ziemnych lub w innych okolicznościach znajdziemy przedmiot przypominający ?pocisk?, to nigdy go nie podnośmy, nie przesuwajmy i nie uderzajmy w niego. Jeśli został wykopany nie zakopujmy go ponownie, lecz natychmiast przerwijmy pracę, oddalmy się na bezpieczną odległość, a o znalezisku jak najszybciej powiadommy najbliższą jednostkę policji. Miejsce, gdzie się znajduje niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy zagrożone miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *