Beda kolejne mieszkania na wynajem od OTBS

Jak zapowiada prezydent Jarosław Górczyński jeszcze podczas październikowej sesji Rady Miasta w Ostrowca Świętokrzyskiego, ma być rozpatrywana kwestia przekazania Ostrowieckiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. sześciu lokali przeznaczonych do wynajęcia.
– Gmina Ostrowiec Świętokrzyski wspólnie z Zakładem Usług Miejskich i OTBS-em zaproponowaliśmy w pilotażu dziesięć mieszkań do wynajęcia, a teraz pracujemy nad tym, aby przygotować kolejne sześć lokali – zapowiada prezydent Jarosław Górczyński. Liczę, że odpowiednia uchwała trafi pod obrady Rady Miasta jeszcze w październiku. Wyszliśmy z inicjatywą, aby mieszkańcy mogli wynajmować mieszkania nie tylko od prywatnych właścicieli, ale i od gminnej spółki. Pilotaż się przyjął, stąd decyzja o zaproponowaniu kolejnych mieszkań.
Jak udało nam się ustalić, tym razem można będzie liczyć na wynajem kawalerek o pow. od 21 do 35 mkw. zlokalizowanych m.in. na os. Ogrody, ul. Rosłońskiego, ul Mickiewicza, czy ul. Focha. Jak słyszymy, wszystkie lokale są wyremontowane. Przypomnijmy, jak to było w pilotażu, oferta kierowana jest przede wszystkim dla osób związanych osobiście lub gospodarczo z Ostrowcem Świętokrzyskim, jak również dla osób aktualnie zamieszkujących poza gminą, którzy jednak chcieliby, żeby Ostrowiec Świętokrzyski stał się ich centrum życiowym.
Podstawowym warunkiem ubiegania się o te mieszkania jest brak posiadania samodzielnego tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Ponadto zainteresowani nie mogą mieć średniomiesięcznego dochodu poniżej 50% przeciętnego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej dla danego województwa.
Tak więc mieszkania skierowane będą przede wszystkim dla osób, których dochód nie uprawnia do ubiegania się o mieszkanie socjalne bądź komunalne i jednocześnie nie posiadają na ten moment zdolności kredytowej. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *