Wiemy, kto kupił dworek Saskich. W byłej bibliotece przy ulicy Wardyńskiego będzie przedszkole?

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski w wyniku drugiego przetargu wyłoniła nabywcę budynku przy ulicy Wardyńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którym do niedawana swą główną siedzibę miała Miejska Biblioteka Publiczna.
Decyzja o sprzedaży zapadła po tym, jak znalazła ona swą nową siedzibę w Ostrowieckim Browarze Kultury. Cena wywoławcza netto została ustalona na 590 tys. zł. Wpłynęła tylko jedna oferta, która złożyli państwo Ewelina i Łukasz Rutkiewicz.
Łukasz Rutkiewicz, to absolwent IV LO im. C.K. Norwida w Ostrowcu Świętokrzyskim i Akademii Górniczo – Hutniczej. Przez lata pracował w Irlandii w firmie Turbo Service, zajmującej się tuningiem aut. Szybko rozniosło się, że postanowił wrócić do Ostrowca, a w wyremontowanym dworku urządzić przedszkole. Czy to prawda, zapytaliśmy o to wprost samego zainteresowanego.
Przypomnijmy, że obiekt przy ulicy Wardyńskiego w 1914 wybudowali Sascy. W rejestrze zabytków nieruchomych figuruje jako Dom Saskich. Potocznie o budynku mówiło się później, jako o willi Morawieckich i Lierszów, którzy w nim mieszkali po Saskich.

Łukasz Rutkiewicz: – Potwierdzam, że były dworek Saskich kupiliśmy z bratem, jako inwestycję rodzinną. Po podpisaniu aktu notarialnego przystąpimy do jego remontu, oczywiście ? co zrozumiałe ? po uzyskaniu stosownych zgód konserwatora zabytków. Pomyślimy, jaka działalność w tym budynku byłaby najbardziej wskazana i w jaki sposób mogła również przysłużyć mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego. Dziś jeszcze tego nie wiemy, jednakże nie wykluczamy także urządzenia w dworku przedszkola i żłobka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *