Kielecki finał ?Świętokrzyskich Orłów?. Zespoły KSZO 1929 Galacticos dotarły do ćwierćfinału (zdjęcia)

16 drużyn rywalizowało w Kielcach w finałowym turnieju ?Świętokrzyskie Orły – otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski? z udziałem piłkarzy U-11. W finale młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej PAS ze Skarżyska pokonali Juventę Starachowice 4:1.

Turnieje eliminacyjne we wrześniu odbyły się w Opatowie, Staszowie, Sandomierzu i Starachowicach. Prawo startu w kieleckim turnieju uzyskały następujące ekipy: Star Starachowice, Młodzik Radom, Juventa Starachowice, KSZO 1929 Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski, KS Niedzica, UKS Baćkowice, Czarni Połaniec, Baszta Rytwiany, Pogoń Staszów, FA Stalowa Wola, Siarka Tarnobrzeg, OKS Opatów. Listę zespołów uzupełniły zaproszone przez organizatora drużyny: AP PAS Skarżysko-Kamienna, KSZO 1929 Galacticos II Ostrowiec Świętokrzyski, Pogoń Staszów II, Wisła Sandomierz oraz AKS Busko-Zdrój.

W ćwierćfinałach KSZO 1929 Galacticos I w emocjonującym spotkaniu, w którym w regulaminowym czasie padł bezbramkowy remis, uległ po rzutach karnych 2:3 KS Niedzica. Rzuty karne rozstrzygnęły także spotkanie PAS Skarżysko ?Kamienna ?Pogoń Staszów. Młodzi piłkarze ze skarżyskiej akademii wygrali tę loterię 3:1. KSZO 1929 Galacticos II uległ 0:2 Młodzikowi Radom, a Juventa bez problemów wysoko wygrała z FA Stalowa Wola 5:0.

W półfinałach Niedzica przegrała 0:5 z PAS Skarżysko, a Juventa Starachowice odprawiła 3:1 Młodzika Radom. W meczu o trzecie miejsce zespół z Radomia wygrał 2:0 z Niedzicą, a w samym finale, jak już wspominaliśmy, piłkarska akademia PAS Skarżysko zwyciężyła 4:1 w meczu z Juventą.

Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju okazał się Adam Wulczyński z Juventy Starachowice, a najlepszym bramkarzem został uznany Hubert Regiec z ekipy KS Niedzica. Drużyna z Niedzicy otrzymała również nagrodę Fair Play.

Najlepsze zespoły i piłkarze otrzymali atrakcyjne nagrody i specjalne wyróżnienia. Turniej Świętokrzyskie Orły współfinansowało Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Medale i puchary wręczyła Anna Krupka – wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, która podkreśliła, że turniej stał się świetnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu i był świetną promocją sportu w grupie najmłodszych mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

Organizatorem zawodów była fundacja Aktywni dla Polski, która podobne turnieje piłkarskie, ale również w innych dyscyplinach, organizuje niemal w całym kraju. Fundacja z prezesem Patrykiem Tyryłło na czele przykłada ogromną uwagę do każdego elementu organizacji turniejów. Wszystkie z nich odbyły się na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym, ze znakomitą oprawą oraz masą atrakcji, niespodzianek i aktywności ruchowych w ramach Sportowych Pikników Wolności. Wszystko po to, by w dobie wychodzenia z pandemii jak najbardziej zachęcać nasze dzieci do prawdziwej rywalizacji sportowej. Ceremonie wręczenia nagród były godne finału wielkich imprez sportowych Możliwość sprawdzenia w sportowej rywalizacji, to nie wszystko co oferowały turnieje. Młodzi piłkarze mieli także okazję do spotkania z idolami. Gościem specjalnym oraz animatorem podczas turniejów był Kacper Misztal, przez młode pokolenie znany jako QESEK. Udział we wspólnych zabawach, zrobienie wspólnego zdjęcia czy wzięcie autografu od popularnego youtubera dla wielu uczestników było spełnieniem marzeń. Na stadionie przy ulicy Szczepaniaka w Kielcach pojawił się Łukasz Chwieduk, zawodnik freestyle futbolu, który pokazał kilka swoich sztuczek.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *