Drugie zwycięstwo siatkarek KSZO SMS. Są wiceliderkami

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski – San Pajda II Jarosław 3:0 (25:16, 25:17, 25:14).

KSZO SMS: Mich, Błaszczyk, Kos, Klepacz, Żurawska, Stefańska, Rdzanek (l) oraz Romanowska, Imiełowska, Ścibisz, Kowalik (l). Trener: Piotr Brodawka.

Nasze siatkarki odniosły drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie i z kompletem punktów plasują się na pozycji wiceliderek.
Wygrana ostrowieckiego zespołu nie podlegała dyskusji. Podopieczne trenera Piotra Brodawki, owszem popełniały drobne błędy, ale rywalki nie miały jakichkolwiek atutów, by przeciwstawić się KSZO SMS. Młody zespół poczynił spore postępy, ale nasz szkoleniowiec radzi dmuchać na zimne. Odradza wszystkim zbytnio chwalić drużynę. Jak mówi, mamy sprzyjający terminarz spotkań, przed zawodniczkami jeszcze sporo pracy, a w spotkaniu z jarosławiankami zabrakło mu chociażby bardziej odważnej gry przez środek.

Scanariusz każdego z setów meczu z rezerwami San Pajdy był niemalże identyczny. Początkowo w każdym z nich toczyła się w miarę wyrównana gra, po czym KSZO SMS odskakiwał na kilka punktów i albo utrzymywał, albo powiększał przewagę w samej końcówce poszczególnych partii. Tylko w I partii przegrywaliśmy 12:14, ale przerwa na żądanie okazała się zbawienna…
W II secie świetną zmianę dała Barbara Romanowska, przy zagrywce której nasze siatkarki od stanu 13:10 doprowadziły do rezultatu 18:10 i było już praktycznie „po secie”… Basia po powrocie na parkiet mówi, że świetnie się bawi na parkiecie. Brakowało jej tej meczowej adrenaliny. Cieszą ją wyniki. Cieszy się także, że może pomagać i mobilizować młode koleżanki, ale mówi też, że mamy jeszcze -z racji wieku- całkiem nieobliczalny zespół, który na pewno będzie przegrywał. Ważne jednak, by z każdego meczu wynosiły jak największe doświadczenie.
Następny mecz siatkarki KSZO SMS rozgrają 16 października w Nowym Sączu z Sandecją.

Ostrowieckie siatkarki z powodzeniem uczestniczą w rozgrywkach 2 ligi i Pucharu Polski. Udział w meczach możliwy jest między innymi dzięki współpracy z Gminą Ostrowiec Świętokrzyski. Uzyskiwaniu dobrych wyników z pewnością sprzyja doskonała baza sportowa, udostępniana przez gminę na potrzeby treningów i organizowanych meczów. Występy zawodniczek sekcji piłki siatkowej KSZO SMS są doskonałą wizytówką Ostrowca Świętokrzyskiego jako miasta sportu i rekreacji.