Na skrzydłach pasji

Po czasie izolacji Agencja Rozwoju Lokalnego powróciła do stacjonarnej formy Saloniku, cieszącym się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, który odbywa się pod stałym hasłem: ?Nie dla nałogów, Tak dla pasji?.  To cykl spotkań, na których młodzi ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami, szukają pomysłów na siebie i alternatyw spędzania wolnego czasu.

Spotkanie otworzyła, witając wszystkich gości, Agnieszka Rogalińska, prezes ARL, która podkreśliła ważne znaczenie pasji, rozwijania swoich zainteresowań w życiu każdego człowieka, szczególnie współcześnie, gdzie zawrotne tempo i mnóstwo obowiązków pochłania większość wolnego czasu. Ogromną sztuką jest w tym pędzie znaleźć czas na realizację swoich marzeń. Podczas saloniku, gość specjalny, Aleksandra Wiączek, uczennica III klasy LO im. S. Staszica, solista Studia Wokalnego ?Pandora?, przekonywała że nie jest to takie trudne. Ola dzieliła się swoimi doświadczeniami , a swoje refleksje ujęła w tytule ?Muzyka to ja?. Opowiadała młodszym koleżankom i kolegom o początkach swojej przygody ze śpiewem, o wsparciu rodziców w realizacji marzeń i  o budowaniu przyjacielskich relacji poprzez swoją pasji.

Spotkaniu towarzyszył stały cykl ?A B C zachowań ryzykownych? , podczas którego młodzi ludzie dyskutowali na temat uzależnień z koordynatorem Katarzyną Sobczyk. Zwieńczeniem Saloniku był konkurs z nagrodami.  W spotkaniu uczestniczyli Antoni Maciejko z Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych starostwa powiatowego oraz Monika Widerska i Irek, reprezentująca Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Projekt skierowany do młodych ludzi, realizowany jest ze budżetu gminy Ostrowiec Św.    

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *