Zagra WIJ. Cięższe brzmienia w ?Primo? (zapowiedź, wideo)

W niedzielę 24 października ostrowiecka restauracja PRIMO zaprasza miłośników cięższych brzmień. O godz. 20 rozpocznie się koncert grupy WIJ. Od dziś rozpoczyna się sprzedaż biletu w cenie 15 zł (20 zł w dniu koncertu).
Muzycy piszą tak o swym muzycznym projekcie: ?Wij to sześcionogi, trzygłowy stwór wypełzający nocami z warszawskich piwnic. Chrzęszcząc snuje w swoim ojczystym języku pieśni o tajemnicach przedwiecznych. Trio tworzą: Maria aka Tuja Szmaragd dająca głos i teksty, Grzegorz z gitarą barytonową i Miko na bębnach. Muzycy udzielali się wcześniej w składach o sporej rozpiętości gatunkowej: The Real Gone Tones, Modernmoon, Elvis Deluxe, Coalition, Komety Snowgroomers, Soulburners. Muzyka Wija łączy inspiracje rockiem i protometalem z lat 70. z ciężarem właściwym późniejszym dekadom, balansując między przeszłością a przyszłością. Surowe i minimalistyczne brzmienie łączy z mocnym kobiecym wokalem i polskimi tekstami.
Wij wydał własnym sumptem dwie EPki (?Zmierzch? 2910, ?Promo? 2020), a teraz debiutuje longplayem pt. ?Dziwidło? z ramienia wytwórni Heavy Medication Records. Okładkę albumu stworzył wybitny grafik, fotograf i projektant Maurycy Gomulicki. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *