„Pierwszaki” z SOS-W złożyły ślubowanie

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym mieszczącym się na os. Słonecznym 48 w Ostrowcu Św. odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.

W uroczystości wzięli udział rodzice, opiekunowie oraz dyrekcja szkoły. To ważne wydarzenie rozpoczęło się od części artystycznej, na którą składały się wiersze, piosenki i zagadki dotyczące znajomości symboli narodowych. W odświętnych strojach, w przepięknych biretach na głowach pierwszaki błysnęły talentem. Nad przebiegiem ślubowania, które prowadzili uczniowie kl. IV, czuwały Iwona Skalmierska i Anetta Dasios. Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania.

,,Uroczyście pasuję Cię na ucznia?- mówiła pani dyrektor, Katarzyna Krzyżanowska, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. W ten sposób uczniowie: Mateusz Charymski, Julia Dróżdż, Adam Kasprzyk, Kacper Politański, Oskar Przygoda, Igor Szwed zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów szkoły podstawowej.

Dyrektor placówki wręczyła uczniom dyplomy oraz pamiątki w postaci zestawów piśmienniczych i książeczek do kolorowania. Uroczysty dzień zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i opiekunów uczniów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *