Aspirant Ewelina Wrzesień: -68-letni ostrowczanin, który prowadził renaulta miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

W dniu 15 października 2021 r., kilka minut przed godz. 19, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Waryńskiego, w naszym mieście doszło do kolizji drogowej. Kierowca osobowego renaulta wymusił pierwszeństwo przejazdu na volkswagenie. Potem odjechał z miejsca zdarzenia.

-Pokrzywdzony, informując oficera dyżurnego policji, ruszył za renaultem i na osiedlu Ogrody, gdy kierujący francuskim pojazdem się zatrzymał, uniemożliwił mu dalszą jazdę ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer p[rasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po chwili na miejsce dotarli funkcjonariusze z ostrowieckiej komendy. Jak się okazało, za kierownicą renaulta siedział 68-letni ostrowczanin. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

68-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz do 2 lat więzienia.

Aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim: -Jazda pod wpływem alkoholu to brak wyobraźni i odpowiedzialności. Nawet niewielka dawka osłabia koncentrację i opóźnia refleks. Pijani kierowcy nie zdają sobie sprawy, że w takim stanie stanowią zagrożenie na drodze nie tylko dla samych siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy również, że skuteczność stróżów prawa, zależy także od postaw obywateli. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska. Nie bójmy się zareagować. Wystarczy zadzwonić na nr 112. To pozwala nie tylko na zminimalizowanie szkód, ale także zapewnienie, że sprawca poniesie odpowiednie konsekwencje.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *