„Półtonowy byk pasł się na cmentarzu…” (zdjęcia)

W dniu 18 października 2021 r.. ok. godz. 11.30, 48-letni ostrowczanin natknął się na cmentarzu w Bałtowie na byka.

-Wraz żoną odwiedziliśmy groby rodziców i wtedy natknęliśmy się na półtonowego byka, który pasł się na cmentarzu ?mówi czytelnik. Nie zbliżaliśmy się do zwierzęcia, lecz zadzwoniliśmy pod numer 112.  Gdy usłyszeli, że jest byk na cmentarzu, kazali powtórzyć. Powiedziałem, że jest byk na cmentarzu. Zanim jednak policjanci dotarli na cmentarz, byk odszedł sobie w kierunku wzgórza pałacowego.

Czytelnik mówi, że takie zdarzenie miało miejsce nie po raz pierwszy. Wrażenie po spotkaniu z bykiem na cmentarzu pozostało w nim na dłużej, dlatego przyszedł podzielić się tym w redakcji.

Rozpoznane przez naszego czytelnika zwierzę, to najprawdopodobniej zabłąkany przedstawiciel rasy szkockiej z hodowli prowadzonej na wzgórzu pałacowym w Bałtowie. Co ciekawe i charaterytstyczne dla tej rasy bydła jest to, że rogi posiadają zarówno krowy, jak i byki. Jak podają portale rolnicze, dorosła krowa osiąga wzrost w kłębie ok. 105-110 cm i waży w granicach 450 kg. Buhaj może ważyć 650 kg, a jego wzrost to około 120 cm.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “„Półtonowy byk pasł się na cmentarzu…” (zdjęcia)

  • 11 lipca 2023 at 17:23
    Permalink

    Serio… U większości ras rogi posiadają krowy i byki…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *