Okradali myjnie bezdotykowe (zdjęcia)

Po sześć zarzutów kradzieży z włamaniami do bezdotykowych myjni samochodowych usłyszeli dwaj mężczyźni zatrzymani przez suchedniowskich i skarżyskich policjantów. 35-letni mieszkaniec gminy Łączna i jego 38-letni wspólnik z gminy Bodzentyn działali na terenie powiatu skarżyskiego, kieleckiego i ostrowieckiego.

-Od początku października suchedniowscy i skarżyscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń o włamaniach do automatów na bezdotykowych myjniach samochodowych. W każdym przypadku zamaskowani sprawcy rozwiercali zamki i kradli z metalowych kaset pieniądze wrzucane przez klientów myjni ?informuje Biuro Prasowe KWP w Kielcach.

Kryminalni zajmujący się sprawą wytypowali auto, którym mogli poruszać się włamywacze. W nocy z 16 na 17 października 2021 r. suchedniowscy funkcjonariusze napotkali typowaną skodę i postanowili skontrolować kierującego. Ten na widok radiowozu wjechał w ciemną ulicę, pozostawił auto i oddalił się.

-W pojeździe znajdowały się przedmioty mogące służyć do włamań na bezdotykowych myjniach. Były w nim m.in. kominiarki i wiertła. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a stróże prawa ustalili, że sprawcą może być wielokrotnie karany, 35-letni mieszkaniec gminy Łączna.

W dniu 18 października 2021 r. 35-latek został zatrzymany. W miejscu jego zamieszkania kryminalni ujawnili ubrania, w których mógł dokonywać włamań do myjni samochodowych oraz woreczek z bilonem, zrabowanym najpewniej z tych miejsc. Na terenie jego posesji policjanci znaleźli jeszcze dwa pokaźne krzaki konopi, które trafią do laboratoryjnych badań.

Tego samego dnia skarżyscy stróże prawa zatrzymali notowanego wcześniej 38-letniego mieszkańca gminy Bodzentyn, podejrzewanego o współudział we włamaniach.

 Dodatkowo śledczy ustalili, że obaj mężczyźni mają też związek z kradzieżą kosiarki wartej 6.000 złotych z terenu Skarżyska -Kamiennej.

W sumie swoimi działaniami spowodowali straty sięgające łącznie 20.000 złotych. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Grozi im nawet dziesięcioletni pobyt za kratkami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *