Złote Gody w Bałtowie (zdjęcia)

W Sali Ślubów w Urzędzie Gminy w Bałtowie odbyła się niezwykła uroczystość, której gospodarzem był wójt gminy, Hubert Żądło, zaś zacnymi gośćmi – Jubilaci, pary, które przeżyły w związku małżeńskim 50 lat.

W asyście ostrowieckich parlamentarzystów: senatora Jarosława Rusieckiego i posła Andrzeja Kryja oraz przewodniczącego Rady Gminy, Henryka Cichockiego i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Justyny Adamiec, Jubilaci zostali odznaczeni przez wójta gminy, Huberta Żądło, medalami prezydenta RP  za długoletnie pożycie małżeńskie.

W tym zacnym gronie znalazło się osiem par: Wanda i Jerzy Bednarscy, Anna i Jan Czarneccy , Danuta i Jan Ćwiekowie, Alina i Stanisław Dwojakowie, Irena i Marian Łatowie, Bogusława i Marian Rogowie,  Zofia i Jan Szymczakowie, Irena i Józef Zdonkowie. Wójt H. Żądło wyraził uznanie i szacunek Jubilatom. Jak mówił, to bardzo ważne, aby wytrwać razem tę wspólną drogę, choć życie przynosi różne chwile, zarówno te dobre, jak i trudne. Jak mówili Jubilaci, nie ma gotowego przepisu na szczęśliwy związek, lecz potrzebne są wyrozumiałość, kompromis, cierpliwość i to co najważniejsze -wzajemna miłość.  Do życzeń i gratulacji składanych Jubilatom  dołączyli się obecni parlamentarzyści.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *