?Twoje światła ? Nasze bezpieczeństwo?

Już 23 października rozpocznie się szósta edycja akcji ?Twoje światła ? Nasze bezpieczeństwo?. W ramach wydarzenia do 4 grudnia tego roku policjanci będą prowadzić działania prewencyjno-kontrolne, których celem będzie zwrócenie uwagi na poprawność oświetlenia samochodu. Kierowcy będą mogli bezpłatnie zweryfikować ustawienie reflektorów w swoim aucie, w ponad 1200 stacjach kontroli pojazdów w obrębie całej Polski.
Akcję ?Twoje światła ? Nasze bezpieczeństwo? organizuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wraz z Instytutem Transportu Samochodowego. Kampanię wspiera również wielu partnerów, wśród których znalazła się po raz kolejny firma Neptis S.A., operator systemu Yanosik ? najpopularniejszej aplikacji dla polskich kierowców oraz Łukasiewicz Przemysłowy Instytut Motoryzacji, DEKRA, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, PZM, Screen Network, PISKP oraz Inspekcja Transportu Drogowego.


– Jesteśmy świadomi, jak istotne dla kierowców i innych uczestników ruchu drogowego jest odpowiednie ustawienie świateł w samochodzie. To one w dużej mierze decydują o tym, czy kierujący pojazdem ma zapewnioną odpowiednią widoczność. W sezonie jesienno-zimowym, w którym zmrok zapada znacznie szybciej, to szczególnie istotne, zwłaszcza na nieoświetlonych drogach ? mówi Julia Langa, Yanosik Autoplac.
Nie tylko zapewnienie odpowiedniej widoczności będzie priorytetem tegorocznej kampanii ?Twoje światła ? Nasze bezpieczeństwo?. Również ważnym będzie edukowanie kierowców w zakresie odpowiednie ustawienie świateł, aby nie utrudniały jazdy innym zmotoryzowanym.
– Źle ustawione światła w samochodzie mogą nie tylko ograniczać widoczność kierującego pojazdem, ale również utrudniać jazdę pojazdom z naprzeciwka. Jeśli światła są ustawione zbyt nisko, wówczas droga przed pojazdem będzie niedostatecznie oświetlona, a jeśli zbyt wysoko, to będą oślepiać innych uczestników ruchu drogowego. Obie sytuacje są niebezpieczne i mogą być przyczyną wypadków lub kolizji ? informuje Julia Langa, Yanosik Autoplac
Kampania ?Twoje światła ? Nasze bezpieczeństwo? nie ogranicza się wyłącznie do działań policji. Wszyscy chętni kierowcy będą mogli się zgłosić do wybranych stacji kontroli pojazdów na terenie całej Polski, aby bezpłatnie sprawdzić ustawienie oświetlenia w swoim samochodzie.
– Kierowcy, którzy chcą sprawdzić poprawność oświetlenia w swoim samochodzie mogą się bezpłatnie zgłosić do wybranych stacji kontroli pojazdów w czterech terminach (soboty) ? 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia. Nasza aplikacja Yanosik wskaże im trasę do SKP w najbliższej okolicy, do której mogą się udać w ramach kampanii ?Twoje światła ? Nasze bezpieczeństwo?. Oczywiście wszystkich serdecznie zachęcam ? mówi Julia Langa, Yanosik Autoplac.
Stacje kontroli pojazdów, do których można się udać aby bezpłatnie sprawdzić światła w swoim samochodzie można znaleźć na stronie internetowej https://yanosik.pl/dobre-swiatla/ .
– Ogromnie cieszy nas rosnące z roku na rok zainteresowanie kampanią ze strony stacji kontroli pojazdów. Zgłasza się do nas coraz więcej punktów, które wspierają tę inicjatywę i zapraszają do siebie kierowców, którzy chcą sprawdzić ustawienia świateł w swoim pojeździe. Wciąż otrzymujemy zgłoszenia od SKP z całej Polski ? komentuje Julia Langa, Yanosik Autoplac.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *