Z policyjnych raportów. Narkotyki w autach, kradzieże, nakazy doprowadzenia

Wpadli z narkotykami

Trzej młodzi mieszkańcy powiatu opatowskiego wpadli z narkotykami w ręce opatowskich policjantów.

-W dniu 18 października 2021 r. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego opatowskiej komendy skontrolowali osobowe Audi, którym podróżowali: 20?letni mieszkaniec gminy Lipnik oraz 18?latek z gminy Sadowie. Podczas kontroli Policjanci ujawnili przy nich zawiniątka z suszem roślinnym, który okazał się marihuaną. Następnie ustalili, w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie zakazanych substancji i tak dotarli do 19?letniego mieszkańca Opatowa, u którego również znaleźli narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy ?mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna ?Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie.

Trzej panowie usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków, a 18 i 19 -latek również udzielania innym osobom środków odurzających. 19-letniemu mieszkańcowi Opatowa dodatkowo został postawiony zarzut kierowania gróźb karalnych wobec funkcjonariusza Policji. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Opatowie objął ich dozorem Policji. Wszyscy muszą też wpłacić poręcznie majątkowe.

Był poszukiwany, już nie jest

Policjanci od pewnego czasu zbierali informacje dotyczące możliwego miejsca pobytu 34-letniego mieszkańca gminy Kunów. Był on poszukiwany na podstawie dwóch nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

-W dniu 20 października 2021 r., ostrowieccy kryminalni wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali na terenie województwa mazowieckiego ukrywającego się od ponad miesiąca 34-latka ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do jego zatrzymania doszło na terenie powiatu grójeckiego, gdzie mężczyzna podejmował pracę dorywczą w gospodarstwie sadowniczym.

34-letni ostrowczanin ma łącznie do odbycia karę 3 lat pozbawienia wolności za pobicie oraz przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece.

Volkswagen z blisko 20 gramami białego proszku

W dniu 18 października 2021 r. ostrowieccy kryminalni zatrzymali 29 -letniego mieszkańca gminy Bodzechów. Funkcjonariusze około godziny 14.30 na jednej z ulic naszego miasta zauważyli podróżującego pojazdem marki Volkswagen. Kiedy pojazd zatrzymał się, a kierujący wysiadł z niemieckiego auta stróże prawa przystąpili do czynności.

-Mieszkaniec gminy Bodzechów posiadał w swoim  pojeździe kilka woreczków z białym proszkiem ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wstępne badania wykazały, że posiadał blisko 20 gramów amfetaminy. Ponadto pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych, ponieważ wstępne badania wykazały, że prowadził auto pod wpływem narkotyków.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia.

Po co komu tyle alkoholu

W dniu 18 października 2021 r. ożarowscy kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Tarłów podejrzewanego o dokonanie kilku kradzieży w jednym z dyskontów w Ożarowie.

– Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego ustalili, że jego łupem padał głównie alkohol ?mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna -Wójcik. Łączna wartość skradzionych artykułów wyniosła ponad 1.700 zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Ukradł, teraz ma kłopoty

W dniu 18 października 2021 r., policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali wczoraj 29-latka.

-Mężczyzna poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Starachowicach ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zgodnie z dyspozycją wymiaru sprawiedliwości ostrowczanin trafił dzisiaj do zakładu penitencjarnego, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy za dokonaną kradzież.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *