Najlepsze meble do biura

Aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń biurową warto postawić na odpowiednie meble, liczy się ich funkcjonalność ale również estetyka, szczególnie jeśli w biurze mają przebywać klienci oraz interesanci.

Czym charakteryzują się meble metalowe?

Przede wszystkim wykonane są z wysokiej jakości blachy stalowej, zazwyczaj o grubości 1 mm, którą lakieruje się i maluje w sposób proszkowy, co redukuje prawdopodobieństwo rdzewienia. Blacha jest tańszym tworzywem niż drewno a jednocześnie jest bardziej od niego trwała i wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Łatwiej jest też naprawić takie meble, dorobić zastępcze elementy, zespawać je, zastąpić jedne śrubki innymi. Metal nie ulega deformacji pod wpływem wilgoci, nie wypacza się, jest odporny na ogień. Wprawdzie koroduje, ale łatwo jest temu zapobiegać poprzez odpowiednią pielęgnację oraz nie ma większych problemów z usuwaniem śladów korozji. Nierzadko meble metalowe są wyposażone dodatkowo w regulowane półki, dzięki czemu samemu można zdecydować jaka wysokość półek jest nam w danej chwili potrzebna. Niewątpliwą zaletą są solidne zawiasy oraz zamki zabezpieczające, które sprawdzają się w przypadku przechowywania różnego rodzaju dokumentów. Dostosowane są do  naprawdę dużych obciążeń, łatwo utrzymać je w czystości, a nawet skutecznie odkazić.

Metalowe szafki biurowe z drzwiami skrzydłowymi lub żaluzjowymi, chowanymi czy przesuwnymi mają różne wysokości i szerokości i świetnie wyglądają we wnętrzach utrzymanych w stylu industrialnym i loftowym. Coraz szersza paleta barw oferowana przez producentów to wiele nowych możliwości w dopełnieniu wystroju.

Gdzie wykorzystuje się meble metalowe?

Szafy metalowe stosuje się zarówno w warsztatach i magazynach, służą tam do przechowywania narzędzi, odzieży roboczej, kasków itp. Szerokie zastosowanie mają też takie meble w biurach, archiwach, gabinetach medycznych, siłowniach. To właśnie dzięki wysokiej odporności na wilgoć świetnie nadają się do przechowywania dokumentów, kartotek, map itp, do tego regulacja wysokości półek umożliwia magazynowanie dokumentacji różnego typu w jednej szafie od teczek, po grube i wysokie segregatory i książki.

Decydując się na meble z metalu stawiamy na ich jakość i solidność, oczekujemy, że spełnią wszystkie swoje role a przedmioty w nich umieszczone będą odpowiednio zabezpieczone i uporządkowane. To z pewnością uczyni biuro dobrze zorganizowanym i stylowym.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *