Sprawa radnego miejskiego wraca do sądu I instancji

Sprawa radnego, byłego członka Prawa i Sprawiedliwości, była rozpatrywana przez Sąd Okręgowy w Kielcach. W dniu 4 listopada 2011 roku IX Wydział Karny Odwoławczy Sadu Okręgowego w Kielcach (w tym przypadku sąd apelacyjny) uchylił wyrok sądu I instancji i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

Tym, którzy jeszcze nie wiedzą, przypominam, że ostrowiecki sąd 25 maja 2021 r. rozpatrywał podczas rozprawy sprawę radnego miejskiego Mateusza C. Ostrowczanin został wcześniej oskarżony przez prokuraturę ostrowiecką o znieważenie funkcjonariuszy Policji, co ponoć miało miejsce podczas interwencji domowej.

-Radny miejski wniósł sprzeciw od wyroku nakazowego -mówi sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach. W dniu 21 kwietnia 2021 r. Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim po rozpatrzeniu jego sprawy ? uznając winę oskarżonego ? skazał go na karę grzywny oraz nawiązki dla pokrzywdzonych funkcjonariuszy.

Rzecz działa się w dniu 13 stycznia 2021 r. W tym dniu ostrowieccy policjanci interweniowali w sprawie awantury domowej. W trakcie ich interwencji mężczyzna w wieku 46 lat nie reagował na polecenia funkcjonariuszy policji. Miał znieważyć słownie jednego z policjantów, używając wobec niego słów powszechnie uznanych za wulgarne. Jeśli zaś chodzi o drugiego policjanta, to miała zostać naruszona jego nietykalność cielesna.

Według prokuratury, 46-latek usłyszał zarzut znieważenia jednego funkcjonariusza oraz naruszenia nietykalności cielesnej drugiego z nich.

Po tym wydarzeniu Mateusz C. został wykluczony z Klubu Radnych PiS.

-W dniu 4 listopada 2021 roku sąd apelacyjny w Kielcach (IX Wydział Karny Odwoławczy) rozpoznał sprawę radnego Mateusza C. ?mówi sędzia Jan Klocek, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach. Po rozpatrzeniu sprawy sąd uchylił wyrok sądu I instancji i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

W sprawie radnego miejskiego Mateusza C. nie zapadł jak dotąd wyrok prawomocny. W świetle prawa zatem Mateusz C. nadal pozostaje niewinny.

Nowy termin rozprawy przed sądem ostrowieckim nie jest jeszcze znany.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Sprawa radnego miejskiego wraca do sądu I instancji

  • 4 listopada 2021 at 21:13
    Permalink

    w Kielcach nie ma sądu apelacyjnego, odbyła się rozprawa apelacyjna przed sądem okręgowym. A warunkowe umorzenie przy takim zdarzeniu? Ciekawe czy gdyby sędziego uderzono z pięści na sali, tak ochoczo by na to przystał?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *