Hybrydy Solarisa trafią do Ostrowca już we wrześniu 2022 roku

W Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim uroczyście podpisano umowę na zakup i dostawę sześciu autobusów hybrydowych marki Solaris.
– Te niskopodłogowe i niskoemisyjne autobusy trafi ą za 340 dni do Miejskiego Zakładu Komunikacji – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Liczę, że się uda, aby wyjechały one wcześniej na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego, bo od 1 września 2022 roku. To pierwszy krok w zmianie oblicza komunikacji w naszym mieście. Niebawem wyłonimy dostawcę dziewięciu diesli, a ogłoszony jest też przetarg na osiem autobusów elektrycznych, w oparciu m.in. o środki z NFOŚiGW. Złożyliśmy także już wniosek o dofi nansowanie czwartego etapu projektu ?Ekologiczny transport miejski?, w którym chcemy zakupić kolejne dziewięć elektrobusów. Baza i tabor MZK zmieni się więc nie do poznania,a wraz tym na pewno poprawi się jakość obsługi pasażerów i częstotliwość kursów.
? To będzie zdecydowany powiew technologicznej świeżości, jeżeli chodzi  o komunikację w Ostrowcu ? mówi dyrektor sprzedaży fi rmy regionu południowo -wschodniego Solaris, Krzysztof Musiał. Cieszymy się, że jako firma możemy przyczynić się do poprawy jakości obsługi pasażerów. Nasza firma w ramach kontraktu przeszkoli kierowców i mechaników z Ostrowca. Autobusy mają 12 metrów długości, przystosowane są do przewozu 80 pasażerów. Są wyposażone w klimatyzację i pełny monitoring. Posiadają specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Autobus wyposażony jest w liczne udogodnienia dla pasażerów i kierowcy. Wyróżnia się przede wszystkim nowoczesnym designem. Kształt przedniej szyby zapewnia lepszą widoczność z kabiny kierowcy, a zastosowane wyprofi –  lowanie przedniej ściany i górnych osłon przy dachu poprawia aerodynamikę pojazdu.
Poza tym autobus wyposażony jest w ładowarki USB i oświetlenie LED. Układ napędowy Solarisa Urbino 12 Hybrid jest sterowany automatycznie ? komputer sam decyduje kiedy wykorzystać silnik spalinowy lub elektryczny, a kierowca może skupić się tylko na drodze. W pojeździe zastosowano automatyczny system ,,Stop-and-Go?, który całkowicie wyłącza silnik spalinowy podczas postoju oraz umożliwia bezemisyjne ruszanie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *