KSZO wiceliderem!

I liga piłki ręcznej mężczyzn. Grupa D. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski ? SMS ZPRP II Kielce 40:35 (18:18).

KSZO: Piątkowski, Kijewski ? Chmielewski 7, Falasa 3, Iskra 8, Ćwięka 5, Lazarowicz 1, Jędrzejewski 7, Wojkowski 5, Grabowski, Jeżyna 4, Kogutowicz 1 oraz Granat, Cukierski, Jagiełło. Trener: Tomasz Radowiecki.

Kary: 14 min. Karne: 4/3.

SMS II: Pieńkowski, Bojarczuk – Wleklak 1, Rybarczyk 1, Wrona  4, Wasiak 13, Welcz 3, Wierzbicki 3, Sarnowski 1, Koc 9, Szczęsny, Bojarczuk, Luksa, Wywrot. Trener: Rafał Bernacki.

Kary: 14 min. Karne: 4/3.

Sędziowali: Paweł Kucharski ? Michał Stachowicz (obaj z Radomia. Widzów: 280.

Pierwsza połowa spotkania była niezwykle wyrównana. Żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć jakiejś znaczącej przewagi. W 12 min. KSZO przegrywał 7:10, ale już 21 min. prowadził 15:13. Na przerwę zespoły schodziły jednak przy remisie 18:18.

Za to w drugiej połowie nasza drużyna szybko objęła prowadzenie, które nie oddała już do końcowej syreny. Po raz pierwszy, w 45 min., udało się podopiecznym trenera Tomasza Radowieckiego wypracować też sporą, bo czterobramkową przewagę. KSZO prowadził wówczas 29:25. W 50 min. było 33:29, a w 55 min. 36:31 i stało się oczywiste, że w tym spotkaniu nie czają się już na pomarańczowo-czarnych żadne niespodzianki. Na dobrą sprawę, gdyby nie skuteczne rzuty wspomnianego Patryka Wasiaka, to KSZO wygrałby to spotkanie bardziej efektownie, niż różnicą pięciu bramek. Cieszymy się jednak, że ostrowczanie powrócili na pozycję wiceliderów rozgrywek.

W starciu z młodym, kieleckim zespołem świetnie spisywali się skutecznie rzucający Sebastian Iskra i Jakub Ćwięka oraz obaj nasi obrotowi – Adrian Wojkowski i Wiktor Jędrzejewski, którzy wygrywali pojedynki na kole. My byliśmy dumni, bo bardzo udanie prezentował się nasz wychowanek ? Filip Chmielewski, który ze skrzydła zdobywał wiele bramek i to nawet z wydawałoby się niezbyt sprzyjających ku temu pozycji rzutowych. I choć każdy ma wkład w wygraną, to właśnie ta piątka decydowała o obliczu zespołu. Co ciekawe, Sebastian Iskra z 44 bramkami na koncie znajduje się na 4, a Jakub Ćwieka z 41 bramkami na 5 miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców rozgrywek grupy D I ligi.

Podczas, gdy KSZO rozgrywał z kieleckimi uczniami zaległe spotkanie, to trzy mecze z najbliższej kolejki zaplanowanej na 13 listopada rozegranych zostało awansem w minioną sobotę. Przed naszą drużyną wyjazdowy mecz do Końskich. ?Konie? zajmują aktualnie 5 miejsce w tabeli i choćby z tego powodu zapowiada się niezwykle interesujący mecz.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *