Medyczne opaski dla mieszkańców (zdjęcia)

250 medycznych opasek trafiło do mieszkańców gminy Bałtów. Mają formę zegarków, mierzą temperaturę, tętno, a także wykonują badania EKG, które za pomocą bezpłatnej aplikacji w telefonie można pobrać i wykonać wydruk. Podczas spotkania z mieszkańcami, wójt Hubert Żądło oraz kierownik miejscowego Gminnego Ośrodka  Opieki Społecznej, Edyta Giez, rozdawali opaski, w asyście posła Andrzeja Kryja oraz Henryka Cichockiego, przewodniczącego Rady Gminy w Bałtowie.

-Staramy się dostrzegać potrzeby osób z niepełnosprawnościami i poprawiać jakość ich życia. Już funkcjonuje Środowiskowy Dom Samopomocy w Wólce Bałtowskiej, a także asystenci osób niepełnosprawnych. Już niebawem będziemy także składać wnioski na tzw. opiekę wytchnieniową ? wylicza wójt gminy Hubert Żądło.

 Opaski trafiły do osób o znacznym stopniu niepełnosprawności. Ich obsługa jest prosta, a w przypadku pytań, mieszkańcy mogą liczyć na każdym etapie na pomoc pracowników socjalnych GOPS -u. Urządzenie jest wodoodporne, co stwarza większe bezpieczeństwo ich użytkowania. W spotkaniu uczestniczył także poseł Andrzej Kryj, który gratulował pomysłu.

-Cieszę się, że jestem po raz kolejny w gminie Bałtów w momencie, kiedy pan wójt ma coś dobrego do zakomunikowania.  To ważne, bo wiele dobrego w gminie się dzieje, dzięki zaangażowaniu pana wójta, pana przewodniczącego Rady Gminy i radnych.  Gratuluję pomysłu ? mówił poseł Andrzej Kryj.

Opaski medyczne trafiły do mieszkańców dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach. Gmina na ten cel pozyskała całą wartość w wysokości 36. 250 zł.  Wójt H. Żądło podziękował posłowi za pomoc w pozyskaniu środków oraz kierownikowi i pracownikom GOPS -u, za przygotowanie projektu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *