Będzie winda przy budynku starostwa

Z początkiem tygodnia został oddany firmie wykonawczej teren pod budowę windy przy budynku starostwa powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Zadanie to będzie realizowane w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III, z Obszaru D ? likwidacja barier transportowych w placówkach prowadzonych przez organizacje samorządowe, gminy i powiaty. Na realizację tego zadania powiat ostrowiecki pozyskał kwotę 90.439,60 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jak przyznaje starosta
ostrowiecki, Marzena Dębniak, winda umożliwi dotarcie osób z niepełnosprawnościami na każdą kondygnacje budynku, w celu załatwienia spraw urzędowych.
-To ważne zadanie, na które udało nam się pozyskać środki z PEFRON -u. Dzięki temu osoby mające problem z samodzielnym poruszaniem się oraz osoby przemieszczające się na wózkach inwalidzkich, będą miały ułatwiony dostęp do wydziałów starostwa, w celu osobistego załatwienia konicznych spraw urzędowych ? mówi starosta Marzena Dębniak.
Jak wyjaśnia Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu, winda będzie zamontowana od strony dziedzińca budynku, gdzie obecnie usytuowana jest klatka schodowa. Na czas prowadzenia prac teren ten będzie wyłączony z użytkowania.
Tymczasem zakończone zostały już prace obejmujące wymianę nawierzchni mocno zniszczonych schodów przy głównym wejściu do budynku starostwa wraz z podjazdem dla osób z niepełnosprawnościami oraz przy wejściach bocznych. Obecnie trwa remont ogrodzenia, polegający na wymianie jego elementów, które uległy także zniszczeniu. Prowadzone prace poprawią estetykę i bezpieczeństwo tego miejsca. Na wykonanie zadania dotyczącego montażu windy, wykonawca ma czas do końca kwietnia 2022 roku. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Będzie winda przy budynku starostwa

  • 11 listopada 2021 at 09:12
    Permalink

    A może najpierw parking prawdziwy? Bo poza tymi dla urzędników to obecnie zostało dostępnych kilkanaście….

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *