RAT KRU w „Zmianie Klimatu”

Zmiana Klimatu, mieszcząca się w Ostrowieckim Browarze Kultury, zaprasza 20 listopada br. na koncert formacji RAT KRU. Początek o godz. 20.
To skład balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy przekraczając i jedno, i drugie. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem lub Wódkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej Winogradzki Lew maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival).
Ich ?zerowa? płyta ?RAT? łączy dub, hip-hop i elektronikę. Znacznie dalej idzie tzw. właściwy debiut czyli, ?Rok Szczura? (Kayax) ? oto na palecie pojawiają się rave i euro-house i ? szczur raczy wiedzieć co jeszcze.
Trzeba po prostu sprawdzić. Premiera płyty zbiegła się z teledyskiem do utworu ?Cześć?. Klip nawiązuje do historii Jerzego Kalibabki, zwanego ?Tulipanem? ? słynnego uwodziciela i złodzieja, idola i mentora Papy Musty.
Zawieście oko również na innym teledysku/klipie ? ?Zły?, bo jest tam cały nieprawdopodobny wizerunek sceniczny duetu jak na dłoni! Warto też zwrócić uwagę na ?Grzyby? z udziałem Mery z Polski.
Najnowszy album ukaże się już za chwilę i otrzyma tytuł ?Winogrady? ? na cześć dzielnicy Poznania, w której wychowali się Witek i Paweł (i w której mają swoją kanciapę do produkcji i pomysłów oraz? kawałek boiska koszykarskiego).
Bilety w cenie 35 pln (w tym VAT). Ilość miejsc ograniczona. Bilety dostępne w Zmianie Klimatu, w godzinach pracy kawiarni artystycznej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *