Prawnik od nieruchomości – w czym może pomóc?

Prawnik od nieruchomości to specjalista, który swoją wiedzą i doświadczeniem może pomóc właścicielom nieruchomości, inwestorom, przedsiębiorstwom budowlanym, a także klientom indywidualnym. Pomoc eksperta w tym zakresie to m.in. dochodzenie i egzekwowanie praw klientów lub ich najlepsze możliwe zabezpieczenie.

Dobry prawnik od nieruchomości to profesjonalista, któremu ze spokojem możesz powierzyć całościową obsługę prawną, dotyczącą nieruchomości.

Co wchodzi w zakres usług prawnika od nieruchomości

Prawo nieruchomości, a także inne unormowania i ustawy, które należy brać pod uwagę, mogą być dla laika dużym wyzwaniem. Dlatego specjalistyczna wiedza prawnika, odnośnie kruczków i zawiłości prawnych, związanych z tematem nieruchomości, jest tak cenna. Niejednokrotnie, pomoc specjalisty w tym zakresie uchroniła inwestorów przed utratą potężnych sum pieniężnych, jak również przyspieszyła znacznie procesy związane z inwestycją. Dobry specjalista z zakresu prawa nieruchomości nie tylko udzieli fachowego doradztwa, ale również znajdzie najkorzystniejsze dla klienta rozwiązania.

Standardowo w ramach usług prawnych znajdują się poniższe czynności:

  • przeprowadzany jest due diligence nieruchomości – audyty prawne lokali, gruntów oraz budynków, mające na celu zbadanie ryzyka, jakie wiąże się z daną nieruchomością,
  • doradztwo w procesach uzyskiwania pozwolenia na budowę oraz decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu,
  • kompleksowa obsługa transakcji na każdym etapie (sporządzanie i negocjacje umów przedwstępnych i właściwych),
  • dokonywanie zmian w Księgach Wieczystych,
  • zapewnienie klientom obsługi prawnej w celu zabezpieczenia transakcji i finansowania przedsięwzięcia,
  • reprezentacja klientów w postępowaniach sądowych i administracyjnych, dotyczących nieruchomości (między innymi – zniesienie zasiedzenia lub współwłasności; procesy odszkodowawcze; postępowania dotyczące wywłaszczenia, ustanowienia służebności; i inne),
  • dochodzenie odszkodowań z tytułu niedostarczenia lokalu,
  • i wiele innych.

Czy warto korzystać z usług prawnika od nieruchomości

Prawo budowlane i prawo nieruchomości to obszary działania, które warto oddać w ręce specjalistów. Nawet najbardziej skomplikowane z punktu widzenia prawa rozwiązania nie stanowią trudności dla eksperta, który stale ?trzyma rękę na pulsie?.

Prawnicy nieustannie śledzą projekty zmian i zmiany w prawie, co daje pewność, że zawsze podejmują najkorzystniejsze dla klientów decyzje z uwzględnieniem aktualnej sytuacji prawnej, która ciągle się zmienia.

Niezależnie od tego, czy planujesz zakup, wynajem, budowę czy sprzedaż nieruchomości – fachowa pomoc prawnicza zabezpieczy Twoje działania i pozwoli Ci spać spokojnie.

Zadaniem prawnika od nieruchomości jest bowiem znalezienie najbardziej korzystnego rozwiązania, niezależnie od etapu transakcji, czy skomplikowania sytuacji, w jakiej znajduje się jego klient.

Dbając o bezpieczeństwo prawne naszych klientów, budujemy podwaliny sukcesu ich przedsięwzięć. Na co dzień, skutecznie pomagamy uzyskiwać potrzebne decyzje administracyjne, a także negocjujemy warunki oraz zasady transakcji, dotyczących nieruchomości.

Print Friendly, PDF & Email