Uwaga! W centrum Ostrowca możesz natknąć się na ekipę filmową Canal+ i… Roberta Więckiewicza! (zdjęcia)

Według naszych ustaleń w Ostrowcu Świętokrzyskim będą kręcone sceny do najnowszego serialu CANAL + „Minuta ciszy”, w którym główną rolę gra Robert Więckiewicz.
Większość scen ma być rejestrowana w centrum miasta.
„Minuta ciszy” to komediodramat w sześciu odcinkach. W głównej roli wystąpi Robert Więckiewicz, któremu partnerować będą Karolina Bruchnicka i Aleksandra Konieczna. W pozostałych rolach zobaczymy m.in.: Piotra Roguckiego, Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Mirosława Zbrojewicza, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka, Wojciecha Skibińskiego i Ireneusza Kozła. Autorami formatu są Jacek Lusiński (odpowiedzialny także za reżyserię) i Szymon Augustyniak. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik.


O czym opowiada serial? Świeżo emerytowany listonosz z małego miasteczka, Mietek Zasada (Robert Więckiewicz), musi samodzielnie zająć się pochówkiem przyjaciela Czesława (Mirosław Zbrojewicz), kiedy jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania usługi. Nieświadomy przeszkód oraz absurdów funeralnego biznesu zakłada własną firmę i wkrótce jest zmuszony balansować na granicy przepisów prawa i moralnych zasad. Szybko wchodzi też w konflikt  z lokalnym potentatem z branży (Piotr Rogucki), a na wsparcie może liczyć tylko ze strony ekscentrycznej córki zmarłego przyjaciela (Karolina Bruchnicka) oraz swojej niepełnosprawnej żony (Aleksandra Konieczna). Kiedy dodatkowo na jaw zaczynają wychodzić mroczne tajemnice z przeszłości eks-listonosza, świat wokół niego i jego najbliższych zaczyna zmieniać się bezpowrotnie.


Producentem wykonawczym serialu jest AURUM FILM – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham (CA NAL+ ORIGINAL KRÓL i ŻMIJOWISKO, koprodukcje CANAL+ „Boże Ciało” i „Żeby nie było śladów” oraz inne fi lmy fabularne „Ostatnia Rodzina” i „Magnezja”).
fot. P. Pączkowski/CANAL+ 2021

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *