Peleton Tour de Pologne tak blisko Ostrowca Świętokrzyskiego dawno nie jechał?

W minioną sobotę, 27 listopada na antenie TVP Sport odbyła się oficjalna prezentacja trasy nadchodzącej edycji Tour de Pologne UCI WorldTour. Czesław Lang szczegółowo przedstawił siedem etapów wyścigu, który odbędzie się w dniach 30 lipca ? 5 sierpnia 2022 roku. Okazuje się, że Tour de Pologne przejdzie niezwykle blisko Ostrowca Świętokrzyskiego, co chyba jest dobrą informacją dla sympatyków kolarstwa.

W sobotę nadszedł dzień, na który czekali wszyscy kibice Tour de Pologne. Wcześniej niż zwykle organizatorzy chcieli pokazać bowiem to nad czym pracowali od kilku miesięcy ? przekazał Czesław Lang , dyrektor generalny wyścigu.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, kolarze będą musieli rywalizować na dość urozmaiconej trasie, na której nie zabraknie krótkich, stromych i decydujących podjazdów. W 2022 roku wyścig rozpocznie się 30 lipca w Kielcach, a zakończy 5 sierpnia w Krakowie. Indywidualna jazda na czas ponownie będzie kluczowym punktem wyścigu. W 2022 roku trasa tego etapu będzie prowadzić mocno pod górę, kolarze będą musieli pokonać przewyższenie 415 metrów.

A oto trasa 79. Tour de Pologne UCI WorldTour:

Etap 1 ? KIELCE ? LUBLIN/220.9 KM

Etap 2 ? CHEŁM ? ZAMOŚĆ/203.9 KM

Etap 3 ? KRAŚNIK, POWIAT KRAŚNICKI ? PRZEMYŚL/229.7 KM

Etap 4 ? LESKO, POWIAT LESKI ? SANOK/176.8 KM

Etap 5 ? ŁAŃCUT ? RZESZÓW/205 KM

Etap 6 ? SZAFLARY ? BUKOVINA RESORT/15.4 KM

Etap 7 ? VALSIR, SKAWINA ? KRAKÓW/175 KM

Warto wiedzieć, że w 1967 roku I etap Tour de Pologne o długości 192 km prowadził z Tarczyna do Ostrowca Świętokrzyskiego. Etap wygrał Aleksiej Kulibin i został oczywiście liderem. Następnego dnia kolarze ze startu w Ostrowcu ruszyli na metę w Przemyślu. Etap liczył 200 km. Wygrał Andrzej Blawdzin, który  jak się później okazało wygrał cały wyścig. W reprezentacji Polski jechali jeszcze Hanusik, Gazda, Zadrożny, Baścik, Mikołajczyk, Gawliczek, Kegel.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *