Dzielnicowy z pasją

Wśród policjantów nie brakuje osób z pasją. Jednym z nich jest asp. Rafał Dobrowolski, który od 2016 roku pełni służbę w rewirze dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Policjant jest członkiem Związku Strzeleckiego ?Strzelec? OSW. Posiada też kolekcję broni palnej.

-Jak wspomina, już od dziecka interesował się bronią, militariami oraz służbami mundurowymi ?informuje aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 1998 r. jest członkiem Związku Strzeleckiego ?Strzelec? OSW – organizacji paramilitarnej o podłożu historycznym, która kontynuuje tradycje przedwojennego strzelca, którego korzenie sięgają 1910 r. Głównym jej założycielem i Komendantem był pierwszy Marszałek Polski – Józef Piłsudski.

Rafał Dobrowolski po ukończonych studiach, w 2010 r. wstąpił w szeregi Policji. Będąc funkcjonariuszem miał okazję brać udział w rożnych szkoleniach strzeleckich, a także poznać różne rodzaje broni, które są na wyposażeniu Polskiej Policji. Zainspirowało go to do pogłębiania swojej wiedzy na temat broni palnej jej budowy oraz historii. W 2012 r. zdobył uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego, a w 2015 r. został członkiem Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej. Posiada kolekcję, która sukcesywnie się powiększa. Doświadczenie zdobyte podczas obcowania z bronią chętnie przekazuje kolegom w pracy zawodowej, a także strzelcom ze swojej jednostki.

Przynależność do ?Strzelca? nauczyła go dyscypliny, pracy w zespole, punktualności i ponoszenia odpowiedzialności za swoje postępowanie. Cechy te przydają się również w codziennej służbie dzielnicowego, gdzie każdą minutę w mundurze poświęca na pomoc lokalnej społeczności w rozwiązywaniu różnych problemów.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Dzielnicowy z pasją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *