Krystian Ziółkowski z piątym miejscem mistrzostw Polski młodzików

Na Mistrzostwach Polski Młodzików w Pile Krystian Ziółkowski w wadze do 46 kg zajął wysokie, 5 miejsce. Anna Witkowska Ania uplasowła się na 7 miejscu w kategorii do 70 kg. Z kolei Wiktor Wołoszyn odpadł w eliminacjach.

Natomiast w Nowinach odbyła się kolejna edycja  Świętokrzyskiego Turnieju Judo dla Dzieci, w którym wzięło udział 13 zawodników UMKS Ostrowia, którzy wywalczyli 12 medali: 4 złote, 5 srebrnych, i 3 brązowe.

Złote medale wywalczyli: Adrian Zieliński (U-14, kat. 38 kg), Julia Bednarska (U-12, kat. 42 kg), Julia Kaczmarzyk (U-14, kat. 56 kg), Marcel Feliksiowski (U-14, kat. 66 kg).

Po srebrne medale sięgnęli: Gaja Sternik (U-14, kat. 36 kg), Sandra Korzeniowska (U-14, kat. 63 kg), Dawid Kargul (U-12, kat. 42 kg), Mikołaj Petruczynik (U-10, kat. 36 kg) i Bartosz Petruczynik (U-14, kat. 66 kg).

Brązowe medale padły łupem: Leny Baran (U-14, kat. 57 kg), Natalii Janik (U-12, kat. 52 kg), Marcela Szemraja (U- 14, kat. 42 kg).

Piąte miejsce w zawodach zajął Jakub Jakubowski (U-14, 57 kg).

Nasi judocy startowali także w Pucharze Polski Juniorów Młodszych, rozgrywanym w Bytomiu w ramach Memoriału Józefa Wiśniewskiego. Ostrowię reprezentowali Mateusz Wołoszyn i Filip Grosicki.