Areszt tymczasowy dla 44-letniego nożownika

W dniu 30 listopada 2021 r., ok. godz. 10:35, w Ostrowcu Świętokrzyskim na terenie jednego z domów pomocy społecznej, doszło do sprzeczki pomiędzy dwoma mężczyznami. Obaj ostrowczanie odpracowywali tam zasądzone prace społeczne.

-W trakcie awantury 47-latek zranił w dłoń 44-latka, a ten kolejno dwukrotnie zadał mu cios nożem w okolice brzucha ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wezwani na miejsce medycy po udzieleniu pierwszej pomocy, zabrali obu mężczyzn do szpitala. Po badaniach 44-letni nożownik został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 2,5 promila. Natomiast 47-latek z raną kłutą brzucha pozostał w szpitalu.

 Ostrowieccy kryminalni przedstawili 44-latkowi zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W dniu 2 grudnia 2021 r. prokurator poparł wniosek policjantów o jego tymczasowe aresztowanie. Postanowieniem sądu 44-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *