Mieszkaniec gminy Bałtów podejrzany jest o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią 42-letniego kolegi

W dniu 1 grudnia 2021 r., ok. godz. 15.50, dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o sprzeczce w jednej z miejscowości pomiędzy dwoma mężczyznami w gminie Bałtów. Jeden z mężczyzn miał popchnąć drugiego, a ten nieszczęśliwe upadł na betonowe podłoże.

-Jako pierwsi 42-latkowi pomocy udzielali mundurowi z Komisariatu Policji w Ćmielowie ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kolejno akcję reanimacyjną prowadzili medycy, jednak życia mężczyzny nie udało się uratować. Jak się okazało, odpowiedzialny za ten czyn 44-latek oddalił się z miejsca zdarzenia. Został on zatrzymany niespełna godzinę później przez policjantów z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy w autobusie na ul. Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Zebrane przez śledczych z Komisariatu Policji w Ćmielowie informacje pochodzące m.in. z oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków i analizy zabezpieczonej dokumentacji medycznej pozwoliły na postawienie 44-letniemu mieszkańcowi gminy Bałtów w dniu 3 grudnia 2021 r. zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią 42-latka. O jego tymczasowym aresztowaniu zadecyduje Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zgodnie z Kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *