Murem za Polskim Mundurem (zdjęcia)

W godzinach przedpołudniowych w siedzibie Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Ostrowieckiej odbyło się przekazanie miodów dla żołnierzy oraz innych służb mundurowych, którzy stacjonują na polskiej granicy z Białorusią.

-Zebraliśmy wśród członków naszego stowarzyszenia 355 słoików miodu z naszych pasiek. Chcemy tym gestem wyrazić solidarność dla wszystkich żołnierzy i służb, które stacjonują na wschodniej granicy. Miód jest bezpiecznym produktem z długim terminem ważności. Niech ten miód krzepi, odżywia i niech nasi żołnierze i przedstawiciele innych służb, wrócą jak najszybciej do domów ? mówi prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Ostrowieckiej, Józef Misiura.

Kpt. Marcin Kowal oficer prasowy X Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Terytorialnych wraz z żołnierzami 103. Batalionu w Ostrowcu Św. odebrał słodkie dary od ostrowieckich bartników i zapewnił, że trafią do żołnierzy X Brygady WOT stacjonującej strzegących polskiej granicy z Białorusią, wyrażając wdzięczność pszczelarzom za ofiarność.

Tym gestem ostrowieccy pszczelarze  przyłączyli się do szerokiej akcji Murem za Polskim Mundurem, która trwa w całym kraju. Gest solidarności z żołnierzami już na najbliższej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego wyrażą również radni podejmując uchwałę w sprawie poparcia dla żołnierzy Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji i innych służb mundurowych, strzegących granicy Rzeczypospolitej Polskiej. Jak przyznaje przewodniczący Rady Powiatu, Mariusz Pasternak taką wolę wyrazili wszyscy radni.

-Poprzez przyjecie tej uchwały chcemy wyrazić nasz patriotyzm. Jest ona także wyrazem  naszej solidarności z żołnierzami i innymi służbami mundurowymi, które czuwają nad bezpieczeństwem naszych granic, narażając każdego dnia swoje życie i zdrowie, abyśmy mogli spać spokojnie. Bezpieczeństwo kraju i Polaków jest najważniejsze, stąd też przyjęciem tej uchwały chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim służbom mundurowym za ich ofiarną służbę ? mówił Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego.

Każdy z mieszkańców na różne sposoby może włączyć się w akcję Murem za Polskim Mundurem. Placówki Poczty Polskiej prowadzą sprzedaż kartek świątecznych, które można wysłać stacjonującym na granicy żołnierzom.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *