Na planie ?Minuty ciszy?. Jak to Ostrowiec Świętokrzyski został Złotowem (zdjęcia)

Ostrowczanie, którzy odwiedzili centrum miasta we wtorkowy poranek, przecierali oczy ze zdziwienia i zastanawiali się gdzie są. Bowiem wokół Rynku trzepotały transparenty mówiące o 150- leciu Złotowa.

Otóż w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego kręcono sceny do serialu Canal + ?Minuta ciszy?, który stacja wyemituje w przyszłym roku. O filmie nadal nie wiemy nic ponad opis, który został udostępniony przez stację. Dostęp do planu był szczelnie chroniony.

Przypomnijmy więc, że ?Minuta ciszy?  to komediodramat w sześciu odcinkach. W głównej roli wystąpi Robert Więckiewicz, któremu partnerować będą Karolina Bruchnicka i  Aleksandra Konieczna. W pozostałych rolach zobaczymy m.in.: Piotra Roguckiego, Aleksandrę Popławską, Adama Bobika, Mirosława Zbrojewicza, Martę Ścisłowicz, Tomasza Drabka, Wojciecha Skibińskiego i Ireneusza Kozła. Autorami formatu są Jacek Lusiński (odpowiedzialny także za reżyserię) i Szymon Augustyniak.

Serial najogólniej opowiada o konkurencji?zakładów pogrzebowych, stąd też obecność na planie filmowego karawanu domu pogrzebowego ?Wieczny spokój?.

Jak udało nam się ustalić uczniowie klasy z dziennikarsko-filmowej  Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica mieli okazję statystować na planie serialu. W grupie tej znaleźli się: Aleksandra Wykrota, Hanna Cichoń, Julia Orczyk, Maciej Kwiatkowski, Maria Kosiarz, Natalia Ostrowska.

– W czasie długiego dnia zdjęciowego mogliśmy przyjrzeć się z bliska pracy aktorów i ekipy filmowej- opowiada Maciej Kwiatkowski, uczeń klasy 3Ap. Na pewno niezwykłym doznaniem była możliwość bycia częścią produkcji, w której występują aktorzy widywani zazwyczaj na ekranach kin i fotoreporterskich ściankach – na palnie pojawili się, m.in. Robert Więckiewicz i Wojciech Skibiński.

– Biorąc udział w nagraniach poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi oraz przemiłych aktorów, gdzie przekonaliśmy się, że ich praca nie jest wcale taka łatwa, na jaką wygląda- dodaje Natalia Ostrowska, uczennica  klasy 3Ap Dzięki statystowaniu znajdowaliśmy się w całkowicie nowych sytuacjach, otoczeni zupełnie nowymi ludźmi. Gdy trafialiśmy na plan, nigdy nie wiedzieliśmy, co będziemy robić. Wiedzieliśmy jedynie, że zdjęcia są w takim i takim miejscu, czasem, że scena będzie taka i taka, ale jaka nam przypadnie rola nie wiedzieliśmy. Przyjemne było oglądanie w praktyce, pracy artystycznej reżysera, scenarzysty, pani odpowiedzialnej za garderobę, oświetleniowców, dźwiękowców.

Trzeba przyznać, że nie jest to  taka łatwa praca. Jeżeli ktoś nie jest cierpliwy, to nie jest to dla niego. Notoryczne powtarzanie tych samych scen lub czekanie po przebraniu się, aż ekipa i aktorzy będą gotowi do zdjęć, zajmowało sporo czasu. Nigdy nie wiadomo, czy na planie scenarzysta nie wprowadzi zmian, a to spowoduje, że oczekiwanie się przedłuży, gdyż statyści nie są potrzebni.

Ostrowieccy uczniowie po pracy na planie zgodnie twierdzą, że najważniejsza jest cierpliwość i? wygodne buty.

Teraz, jak i wszyscy ostrowczanie odliczają do premiery serialu ?Minuta ciszy? na antenie Canal +.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *