Ostrowieccy policjanci zatrzymali 16 osób poszukiwanych

Od 29 listopada do 6 grudnia 2021 r. ostrowieccy policjanci zatrzymali 16 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

-Najdłuższa kara ciążyła na 31-latce, która w więziennej celi ma do odbycia karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z kolei w dniu 6 grudnia 2021 r. rano w ręce stróżów prawa wpadł 28-letni ostrowczanin. Mężczyzna zgodnie z nakazem doprowadzenia ma do odpokutowania za kratkami karę 242 dni pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

W gestii zainteresowania policjantów są osoby, które wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem, zostały skazane prawomocnym wyrokiem sądowym i powinny odbywać kary pozbawienia wolności, a z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. W momencie, gdy do ostrowieckiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary ostrowieccy kryminalni natychmiast rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *