Wielkie serca dla małych pacjentów (zdjęcia)

Tradycyjnie radni miejscy i powiatowi KWW J. Górczyńskiego odwiedzili ostrowiecki szpital, aby w Dzień św. Mikołaja obdarować najmłodszych pacjentów.

?Mikołajkową? grupę tworzyli: Mariusz Pasternak przewodniczący Rady Powiatu, członkowie zarządu powiatu: Agnieszka Rogalińska i Łukasz Dybiec, Irena ? Renduda -Dudek, przewodnicząca Rady Miasta oraz radny miejski Kamil Stelmasik. W tym roku grupa została wzmocniona wolontariuszami z CKZiU, dawnej ?Samochodówki?.   Sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła na odwiedziny, lecz wszystkie paczki zostały przekazane ordynator oddziału dr n. med. Longinie Warsińskiej ? Bogackiej, która wręczyła je dzieciom.

-W paczkach znajdują się pluszaki, kubki, plecaki i inne gadżety,  które mam nadzieję, że  rozweselą wszystkie dzieci na oddziale. Wiemy, że są to dzieci chore, więc chcemy wywołać ich uśmiech, a tym samym pomóc w szybkim powrocie do zdrowia ? mówił Mariusz Pasternak, przewodniczący Rady Powiatu. 

-Naszą akcję realizujemy już od 2014 roku i otaczamy szczególną troską dzieci chore, które w tym czasie przebywają na Oddziale Pediatrii ostrowieckiego szpitala. Bez względu na wiek jest to dla nich oczekiwany czas, chcemy więc wnieść trochę radości na szpitalne sale ? mówiła Irena Renduda -Dudek, przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

-Od lat jesteśmy tutaj z inicjatywą radnych, lecz dziś jesteśmy też z nową inicjatywą, z wolontariuszami z ?Samochodówki? – LOKALNI -HUMANITARNI i będziemy w grudniu pokazywać się na terenie Ostrowca, organizować pomoc wolontariacką, właśnie w tym czasie przedświątecznym, który jest takim szczególnym czasem życzliwości i serca dla serca ? mówiła Agnieszka Rogalińska, członek zarządu powiatu.

Jak mówiła Anna Gębura, pedagog i opiekun grupy wolontariuszy z ?Samochodówki? , młodzież ma ogromne serca, potencjał oraz chęci by dzielić się dobrem z innymi.

-Chcemy wydobywać z ludzi to co w nich najlepsze. Ostrowiecka młodzież ma wielki potencjał, jest on także w mieszkańcach. Wszyscy chcemy być Lokalni ? Humanitarni i pomagać tym, którzy tego potrzebują -mówiła A. Gębura.   

 Obecnie na szpitalnym Oddziale Pediatrii przebywa 17 dzieci. Przekazane ?mikołajkowe? upominki były radosną niespodzianką.      

      

Print Friendly, PDF & Email